Chodské slavnosti a vavřinecká pouť (Domažlice 10.-11.července)

7-8 2002 Aktuality česky
obálka čísla

Každého roku se první víkend po svátku svatého Vavřince (po 10.srpnu) konají v Domažlicích Chodské slavnosti spojené s věhlasnou Vavřineckou poutí, nazývanou též podle tradičního pouťového jídla, kterým je králík se zelím, Králíčí pouť.

Letos již po čtyřicáté sedmé se rozezní Domažlice břesknými pochody dechovek domácích i přespolních dudáckých muzik doprovázených skupinami mažoretek. Program se uskuteční souběžně na čtyřech velkých pódiích: U brány na náměstí, Pod Chodským hradem, V letním kině a na novém pódiu U penzionu, uzpůsobeném pro návštěvu fyzicky postižených návštěvníků. Na nich vystoupí známé české a moravské kapely Valdaufinka, Domažličanka, Klatovští dragouni, Horalka a Valaška z Valašských Kloboukú a četné dudácké kapely: Konrádyho dudácká muzika, Hrčavská gajdošská muzika, Karlovarská dudácká muzika, Domažlická dudácká muziku a Dudácká muzika souboru Mladina Plzeň. Nebude chybět ani zahraniční účast ze SRN, kterou zastoupí Musikkapelle z Waldmünchen.

Celé sobotní odpoledne budou na pódiu v letním kině v pořadu "O haltravské meluzíně i jiné čáry a kouzla na Chodsku" účinkovat národopisné soubory z Klenčí, Mrákova a Postředkova prostřídané dudáckou muzikou.

Vavřinecká pouť bude zahájena v sobotu Slavnou mší svatou na Vavřinečku, kterou bude celebrovat arcibiskup K.Otčenášek. Tato mše se pak bude opakovat i v neděli dopoledne, kdy se bude konat také mše svatá v arciděkanském kostele na náměstí. V obou dnech bude probíhat na domažlickém náměstí též tradiční Staročeský jarmark.

Informace:
Městská informační služba MKS, 344 01 Domažlice
tel. 0189/ 725 852, e-mail: mks@idomazlice.cz Z.Pavel

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012