Hana Gerzanicová a Přemysl Líbal - Poezie přírody aneb kde domov můj

PhDr. Hana Gerzanicová se narodila 11. května 1928 v Plzni jako dcera profesora Vojtěcha Šlaufa.
Studovala v Plzni a v Praze na UK. V padesátých létech emigrovala do Německa, kde učila na Masarykově univerzitní koleji v Ludwigsburgu. Později přesídlila jako vdaná Honsová do Austrálie, kde se starala nejen o početnou rodinu a později i o nemocného manžela, ale začala psát a publikovat své básně, za něž získala řadu ocenění.
Po patnácti letech po smrti svého manžela se vdala za československého exulanta Michaela Gerzanice. S ním se také v roce 1999 natrvalo vrátila do rodné Plzně. Byla a je velmi aktivní v kulturních událostech v Plzni, vydává další sbírky svých básní aj.
Hana Gerzanicová je jedna z bohem nadaných bytostí majících v sobě české vlastenectví a energii jej prezentovat. Básně v této knize jsou toho také příkladem.
Fotograf Přemysl Líbal se narodil 2. říjhna 1950 na Českolipsku. Fotografování se věnujeod patnácti let.V roce 1995 se přestěhval na Plzeňsko, kde se časem setkal s poezií Hany Gerzanicové...
Vznikla tak mimořádná publikace.
Vydal V@H Print Hlávko s .r. o.Nové Město nad Metují
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad