Listy M. Jana Husa

Celkem 70 dopisů Mistra Jana Husa v této audioknize je rozděleno do tří částí. V první jsou dopisy, které Mistr Jan Hus psal během působení v Praze, v druhé ty, které psal po nuceném odchodu z Prahy na venkov, a konečně ve třetí, které vznikly po odchodu do Kostnice. Posluchač z listů blíže pozná Husovu duši a myšlenky, seznámí se s upřímným a zaníceným křesťanem, s nímž prožije jeho zápas, těžká rozhodování i náladu blížícího se konce. Vyslechne poselství, s nímž se obrací přes šest století až k nám. Závěrečná čtvrtá část nahrávky obsahuje dvě přednášky. Zkrácenou „O době husitské“ Josefa Pekaře pronesenou 8. července 1900 na Husově slavnosti ve Slaném, v níž vyložil základy a cíle husitství manifestační řeč Tomáše Garrigue Masaryka, kterou v den 500. výročí Husova upálení 6. července 1915 veřejně vyhlásil boj Habsburské monarchii. Stalo se tak ve švýcarské Ženevě ve Velkém reformačním sále.
Nahrávání se ujali zkušení rozhlasoví umělci – Husovy listy čte Jiří Hanák, přednášky Rudolf Pellar, režie Josef Protiva.
Audiokniha je k dispozici na CD ve formátu mp3. Čas nahrávky činí 6:00 hodin.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad