Slovo šéfredaktorky - Napište nám

ZIMA 2011 Slovo redakce česky
obálka čísla

Tištěná pauza
Vážení a milí čtenáři,
jak se dočtete na str. 50, časopis Český dialog už nebude (možná jen prozatím) vycházet v tištěné verzi. Bude nadále na internetu ve vylepšené podobě, než je tomu dnes. Přibudou obrázky apod. Je to proto, že finanční i organizační situace už je neudržitelná. Platících čtenářů je málo, dotace žádné, malé částky od sponzorů (i když jsme za ně vděčni) a inzerce na výlohy s výrobou nestačí. Pokračování na internetu záleží na tom, zdali i na tuto formu seženeme inzerci a jestli naši věrní čtenáři budou číst časopis na intenetu a pošlou nám dobrovolný příspěvek pro tvůrce internetových stránek, tedy webmastera. A na nájem malé kanceláře a telefony do Klementina, neboť jako Mezinárodní český klub budeme činní dál a asi i více a lépe, protože bude více času. Také vydáme další tiskoviny, ať už knížky či něco menšího, pokud na to seženeme peníze.

V tomto čísle také upozorníme na naše sesterské či bratrské časopisy, které si tištěné můžete objednat.

Je to např. kritický časopis Polygon či Čechoaustralan, který je obsahem Českému dialogu dost blízký. Také spojuje Čechy po celém světě na adrese www.cechoaustralan. com a mívá řadu pěkných článků.

V Belgii, ve Švýcarsku, v Kanadě i jinde vychází ZPRAVODAJ. V Texasu neúnavný Jan Vaculík tiskne tradiční časopis HLASATEL, což je jediná texaská tiskovina pouze v českém jazyce. Na našem webu můžete vidět linky na dobré internetové časopisy a v rubrice Krajanský tisk na webu www.krajané.net najdete i další tiskoviny, vycházející v českém jazyce.

českém jazyce. Pro zájemce seriózního psaní o historii doporučuji objemný a barevný Historický kaleidoskop, který vydává ANLET.

Děkujeme za spolupráci všem autorům a dobrovolníkům redakce s nimiž se ještě NELOUČÍME!

A čtenářům přejeme příjemné Vánoce a šťastný nový rok!

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012