"Kolíne, Kolíne..." - Informace k 40.výročí festivalu dechových hudeb "Kmochův Kolín"

7-8 2002 Ostatní česky
obálka čísla

    V roce 1962 bylo na počest kapelníka a skladatele Františka Kmocha uspořádáno na zimním stadiónu v Kolíně závěrečné kolo krajské soutěže dechových hudeb s přehlídkou vítězů. Cíl soutěže byl jasný: prezentovat českou dechovou hudbu a srovnávat úroveň soutěžících dechových orchestrů.
    Když organizátoři připravovali další ročníky soutěže netušili, jakého věhlasu záhy tato přehlídka dechových hudeb dosáhne. O festival byl velký zájem nejenom ze strany diváků, ale i ze strany orchestrů, skladatelů, dirigentů a sólistů a tak se postupem let vytvořila v Kolíně tradice festivalu "Kmochův Kolín.
    Letos se konal Festival dechových hudeb Kmochův Kolín již po čtyřicáté. Ve dnech 14.--16. 6.června se rozezněl Kolín břesknou hudbou Městské hudby Františka Kmocha a celé řady dalších velkých dechových hudeb ze všech koutů České republiky, mezi kterými nechyběla ani Ústřední hudba armády ČR a Hudba hradní stráže a policie ČR. Také letošní velká účast orchestrů ze zahraničí odpovídala popularitě festivalu a významu jubilea. Ve slavnostním programu vystoupily dechové orchestry z Belgie, Francie, SRN, Holandska, Rakouska, Švýcarska, Švédska, Polska, Ruska, zámoří bylo v Kolíně zastoupeno orchestrem z USA. Slavnostní lesk festivalu podpořilo vystoupení kolínských mažoretek a velkolepý ohňostroj. Záštitu nad festivalem převzal předseda vlády České republiky Miloš Zeman, který festival též slavnostně zahájil.

Několik kontaktů, které se Vám můžou hodit:

Internetové stránky: www.kmochuvfestival.cz
Městské informační centrum: Na Hradbách 157, 280 00 Kolín 1, tel./fax +420/ 321/ 712 021
e-mail: mic@mukolin.czu, www.mukolin.cz
Městská hudba Františka Kmocha: Městský úřad v Kolíně, Karlovo náměstí 78, 280 00 Kolín 1 jednatel Miloš Glos +420/ 321/ 748 248, mob. 0606 414796


Zdeněk Pavel

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012