Maturitní ples 1. Slovanského gymnázia

LÉTO 2011 Ostatní česky
obálka čísla

Po úspěšném minulém roce se v březnu konal II. Maturitní ples 1. Slovanského gymnázia v Praze, který byl upořádán v krásných prostorách hotelu Praha a.s.. Maturanti se sešli v sále už v 17 hodin. Nervozita by se „dala krájet“. Samotný program začal ve 20.hodin. Po celý večer hrála skupina B.O.S. z Příbrami. Moderování slavnostního večera se ujal Tomáš Červinek, který se své funkce zhostil velmi dobře. Na plese jsme mohli přivítat i několik významných osobností zaujímající místa na velvyslaneckých pozicích v ČR. Když se partneři školy, rodiče, příbuzní a kamarádi maturantů usadili ke stolům, mohli jsme přistoupit k zahájení plesu. Ples byl otevřen profesionálním tanečním vystoupení žákyně 2.ročníku Yevgeniya Kazarina + Marek Bureš. Slova se poté zhostila ředitelka gymnázia Tatjana Pergler Ph.D. a ve svém proslovu se zaměřila především na žáky 4. ročníku, které čeká v dnešním roce obtížná zkouška dospělosti - státní maturita. Slavnost pokračovala šerpováním maturantů, studentskou hymnou Gaudeamus, přípitkem a pak následovala sóla učitelů a rodičů s maturanty.

Po oficiální části se rozběhla volná plesová zábava, která obnášela i další profesionální vystoupení. Velkým zážitkem byla UV Show, která celý sál ponořila do úplné tmy a hosté se díky neonově zářícím barvám ocitli v „galaktickém světě“, dále vystoupení sportovního klubu Kun-Fu Kobra zase v sále vyvolalo napětí a na chviličku bojovnou atmosféru. Největším překvapením večera bylo vystoupení žáků 4. ročníku, při kterém byli studenti dokonce odměněni ,,standing ovation“. Před půlnocí přišlo na řadu vyhlášení krále a královny plesu 2011. Králem se stal Nikolas Mamaladze a královnou Marina Kanarskaya. Na konec byl na řadě poslední úkol a to půlnoční překvapení, které spočívalo ve splnění velkého přání formou vypuštění lampionu přání na terase hotelu. Po půlnoci přišla na řadu diskotéka, jejíž konec už řada maturantů únavou ani nezaregistrovala.

Co říct na závěr? Maturitní ples je v životě pouze jeden a proto doufáme, že se studentům maturitního ročníku velmi líbil a že vstoupí úspěšně do „dospělého“ života.

-db-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012