Tomáš Jakl - Prahou pod pancířem povstalců

7-8 2010 Knihy česky
obálka čísla

Eeské kvitnové povstání ve fotografii, Svazek I

První svazek nové ediční řady České květnové povstání ve fotografii podrobně mapuje jednu z málo známých kapitol revolučních dnů v květnu 1945: použití bojových vozidel na straně pražských povstalců.

Publikace je uvozena edicí klíčového pramene k dané problematice - „Souhrnné zprávy o bojích útočné vozby ve dnech 5. až 9. května 1945“ velitele Útočné vozby Vojenského velitelství Velké Prahy plukovníka generálního štábu Zdeňka Vltavského ze 4. června 1945.

Hlavní část knihy tvoří soubor 225 unikátních dobových fotografií, které svým nezaměnitelným jazykem často korigují písemné zprávy, a především nás jakoby kouzlem dokážou přenést do vzrušených dní května 1945, které v dobrém i zlém v mnohém předznamenaly těžká poválečná desetiletí.

Kniha vychází ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Vojenským ústředním archivem - Vojenským historickým archivem Praha.

289 Kč,
vázaná bez přebalu,
216 stran, 165 x 235 mm

Tomáš Jakl (*1972 )

Vystudoval archivnictví na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v Archivu hlavního města Prahy a v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR. Od roku 2002 vědecký pracovník Vojenského historického ústavu Praha.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012