Odešel Pan filmař

Správně by měl být v titulku producent, ale kdo se celý život věnuje filmu... ale samozřejmě nejen filmu. Život tohoto úžasného člověka byl tak bohatý, že když o něm vyšla před někoilika lety v ČR kniha Z Barrandova do Hollywodu, přečetla jsem ji jedním dechem. Ale ještě před tím jsem měla možnost se s touto mimořádnou osobností seznámit osobně. Dostala jsem jednoho dne lístek s tímto zněním: Líbí se mi Vaše odvážné úvodníky v Českém dialogu. Zítra mám nějaké povídání ve Švandově divadle. Když přijdete a zaujme Vás to, mohli bychom pak třeba zajít na oběd a na kus řeči...
V divadle byl pan Auerbach hostem moderátora, jehož jméno si bohužel již nepamatuji, ale uváděl pořad výtečně, protože měl výtečného hosta. Neobyčejně vtipného a i ve svých, jak se říká „už dlouho dospělých letech“ šarmantního.
A já jsem přemýšlela - jako už mnohokrát o tom, že jeden z komunistických zločinů byl ten, že takoví úžasní a ve světě úspěšní Češi měli do Československa zavřeny dveře, resp. Železnou oponu.
Na oběd jsme poté zašli a to nejednou. Hodně jsme si povídali a rozuměli. Bylo mi ctí setkávat se Norbertem Auerbachem.
-es-Norbert Auerbach byl také hostem pořadu Mezinárodního českého klubu Hovory bez hranic a v čísle 10/2006 jsme s ním uveřejnili obsáhlý rozhovor.
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad