Jaroslav Šedivý - Diplomacie je uměním kompromisu - Cesta do EU, NATO a další příběhy 1995 - 2002 (Nakladatelství Mladá fronta)

3-4 2010 Knihy česky
obálka čísla

Jeden z úspěšných ministrů zahraničí ČR v novodobé historii sehrál klíčovou roli v přípravě vstupu naší země do NATO, které si připomínáme (60. výročí založení NATO, 10. výročí našeho vstupu), a to i na klíčových postech velvyslance ČR v Bruselu, včetně zastoupení v NATO, a Bernu. S noblesou, ale otevřeně vzpomíná jak na „sarajevský atentát“ na tehdejšího premiéra Václava Klause v roce 1997, tak na své angažmá v Klausově a následně Tošovského vládě.

Důležitým úspěchem bylo ustanovení Správní rady Českoněmeckého Fondu budoucnosti a Koordinační rady Česko- německého diskusního fóra, nezbytné podmínky pro vyplácení podpory bývalým vězňům nacistických táborů, Šedivý zmiňuje i zajímavé detaily z působení různých lidí a firem napojených na Ministerstvo zahraničních věcí. Období mezi lety 1995 a 2002, kdy se Jaroslav Šedivý pohyboval v nejvyšších patrech politiky, bylo velmi bohaté na důležité události - operace prezidenta Havla v Rakousku, teroristický útok na USA a následná příprava na invazi do Iráku…

Kniha vyšla k 60. výročí
založení NATO
Vázaná s přebalem, 280 stran

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012