Události sněhem zaváté...

Počátek roku 2010 poznamenaly mrazy a sněhové záplavy. Řešili jsme, jak se bez rizika zlomených rukou a nohou dostat do práce. Naši šéfové nám na náladě taky nepřidali!
Například se ztratil pražský primátor Pavel Bém. Všichni jeho podřízení se zaklínali, že nevědí nic, ale opravdu vůbec nic... Novináři pracně zjistili, že odletěl do Antarktidy dobýt tamní nejvyšší horu Mount Vinson. Škoda, že nepočkal: celou republiku a tedy i Prahu zasypalo tolik sněhu, že každoroční proklínané kalamity s pěticentimetrovými závějemi byly zapomenuty. Všude na chodníkách a na ulicích byly obří hromady, jezdilo jen metro a kdo neměl boty ke kolenům, nemohl ven. Pavel Bém mohl dobývat Petřín a ušetřil by ze svého kapesného čtvrt milionu.
Se situací kolem magistrátu souvisí i akce před jeho budovou: lidé chtěli upozornit na údajně korupční praktiky úředníků. Tak zorganizovali „čtvrtou pražskou defenestraci“. Jenže to (zatím) byla jen taková legrace... Navíc se Pavel Bém dostal na obálku týdeníku Reflex: měl místo nosu prasečí rypák a obrázek doprovázela otázka: ,Dochrochtá?‘ Chce týdeník žalovat, protože poškozuje nejen jeho osobně, ale 20 tisíc zaměstnanců města a Pražany vůbec“. Reflex v polovině ledna vyhrál spor se středočeským hejtmanem Davidem Rathem, který se ocitnul na obálce s přimalovaným knírem – kříženec mezi Hitlerem a Chaplinem. Bylo to poté, co Rath dost slabomyslně vzpomínal na úspěšné řešení hospodářské krize v nacistickém Německu.
Stále pokračoval boj kvůli očkování proti prasečí chřipce. Hlavní hygienik Michael Vít tuto chřipku dostal, protože očkování nestihl. Velkou radost z toho měl prezident Václav Klaus, který oznámil, že přeje propagátorovi akce brzké uzdravení. On že pokládá pandemii za stejnou bublinu, jako globální oteplování a rozhodně se očkovat nedá. Přitom hlava státu by měla být očkovaná v první skupině asi 200 tisíce lidí, kteří jsou pro chod státu nezbytní. Ale může mu to být jen doporučeno, ne poručeno. Že by se pan prezident nepokládal za nezbytného?
Lepších zpráv není moc:
V kostele sv. Haštala nebyly nalezeny ostatky sv. Anežky, v což doufali nejen archeologové a věřící. Ale naděje umírá poslední a sv. Anežka nad námi drží ochrannou ruku pořád, i když nevíme, kde odpočívá.
Pražským arcibiskupem se stal Dominik Duka, kterého si váží i prezident Klaus. Oba pánové se o Vánocích setkávají na Hradě a vyměňují si dárky, chodí spolu i na Sněžku při pouti sv. Vavřince. Snad to pomůže vyřešit alespoň některé ze zamrzlých problémů!
Chystá se oprava fasády historické budovy Národního divadla. Bylo vypsáno výběrové řízení, stát to bude 160 miliónů kč.
Vypadalo to, že už je konečně konec zimy. Sníh pomalu roztál a všude se objevily hromady posypového materiálu a vyházených odpadků. Binec byl tak velký, že počátkem března se nebe ustrnulo a opět jej zasypalo sněhem.
Venda ŠebrlováHow to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad