Celé Česko čte dětem

Pravidelné čtení dítěti je nejlepší investicí do jeho úspěšné budoucnosti: vytváří pevné pouto mezi rodiči a dítětem, učí morálním hodnotám a napomáhá tak při výchově, rozvíjí jazyk, paměť a představivost, formuje čtecí návyky, rozšiřuje znalosti, zlepšuje soustředění a usnadňuje učení. Vhodným dárkem pod letošním vánočním stromečkem se může stát umělecký kalendář podporující čtení a nazvaný Celé Česko čte dětem 2010.
Dvanáct známých tváří ze světa kultury, sportu a vědy se v něm převtělilo společně se svými ratolestmi do pohádkových postav. Rok 2010 začíná s Ivanou Chýlkovou a Jáchymem Krausem jako Sněhovou královnou a Kájem v Andersenově pohádce. Michaela Viewegha a Arnošta Goldflama s rodinami uvidíte v jejich vlastních pohádkách. Martin Dejdar je Kocourem v botách v pohádce Ch. Perraulta. Pavel Zuna překvapí jako kapitán Hák v příběhu Petra Pana, Kateřina Neumannová s dcerkou Lucinkou vystupují v pohádce Hrnečku vař, Aneta Langerová je Červenou Karkulkou a Ewa Farna Jezinkou v pohádce O Smolíčkovi Pacholíčkovi. Olga Sommerová se před objektivem stala Královnou z karty a její dcera Olga Špátová Alenkou v říši divů. Operní pěvkyně Eva Dřízgová se svým synkem se nechala zachytit v pohádce Čert a Káča, hokejový brankář Dominik Hašek se představuje jako mořský vlk a jeho dcera je Pipi Dlouhou Punčochou. Vědce v kalendáři zastupuje Pavel Jungwirth jako alchymista.
MafJak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad