Události pravdy, zrady, nadějí

Tehdejší televizní redaktor Miroslav Sígl stál při vzniku rozhlasového Svobodného vysílače, když po okupaci 21. srpna 1968 obrazovky oficiální televize zhasly. Organizoval z hloubětínské Tesly vysílání o aktualitách tehdejších vzrušených dní. Dodával posluchačům naději a morální sílu. Nebylo to bez nebezpečí a osobního rizika. „Jsme s vámi, buďte s námi“, proklamovala jeho slovní znělka. Svazek zaujal bezprostředností autorových zážitků, proto ten úspěch u čtenářů.
Vzrušující události po obsazení naší republiky tzv. spřátelenými armádami se mohou dnešní mládeži jevit jako vzpomínky jejích pradědů na válčení na Piavě. Úspěch Síglova pejprbeku z roku 1990 Na vlně 490 metrů a zájem mnohých pamětníků i mladých dosud nepamětníků, nejvíc mezi vysokoškoláky z fakult společenských věd, inspiroval autora, aby živě podanou podrodocbnou historii dramatického období československých dějin rozšířil na roky 1967 až 1971.
Nové dílo Miroslava Sígla s titulem Události pravdy, zrady, nadějí je oproti „Vlně“ rozsahem víc než pětinásobné. V knize jsou z inkriminovaných let chronologicky a faktograficky shromážděna data. Některá z nich dosud nebyla nikde zveřejněna, což činí knihu svým způsobem ojedinělou. Navíc její text doprovázejí dvě stovky fotografií a jiných dobových ilustrací. Místo měkké lepené vazby solidní tradiční kniha.
Vydalo třebíčské nakladatelství Akcent.
Vladislav DrahošPřevzato a mírně kráceno
z webové stránky
CzechFolfsCom.PLUS
z 23. 08. 2009
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad