Události pravdy, zrady, nadějí

11-12 2009 Knihy česky
obálka čísla

Tehdejší televizní redaktor Miroslav Sígl stál při vzniku rozhlasového Svobodného vysílače, když po okupaci 21. srpna 1968 obrazovky oficiální televize zhasly. Organizoval z hloubětínské Tesly vysílání o aktualitách tehdejších vzrušených dní. Dodával posluchačům naději a morální sílu. Nebylo to bez nebezpečí a osobního rizika. „Jsme s vámi, buďte s námi“, proklamovala jeho slovní znělka. Svazek zaujal bezprostředností autorových zážitků, proto ten úspěch u čtenářů.

Vzrušující události po obsazení naší republiky tzv. spřátelenými armádami se mohou dnešní mládeži jevit jako vzpomínky jejích pradědů na válčení na Piavě. Úspěch Síglova pejprbeku z roku 1990 Na vlně 490 metrů a zájem mnohých pamětníků i mladých dosud nepamětníků, nejvíc mezi vysokoškoláky z fakult společenských věd, inspiroval autora, aby živě podanou podrodocbnou historii dramatického období československých dějin rozšířil na roky 1967 až 1971.

Nové dílo Miroslava Sígla s titulem Události pravdy, zrady, nadějí je oproti „Vlně“ rozsahem víc než pětinásobné. V knize jsou z inkriminovaných let chronologicky a faktograficky shromážděna data. Některá z nich dosud nebyla nikde zveřejněna, což činí knihu svým způsobem ojedinělou. Navíc její text doprovázejí dvě stovky fotografií a jiných dobových ilustrací. Místo měkké lepené vazby solidní tradiční kniha.

Vydalo třebíčské nakladatelství Akcent.

Vladislav Drahoš
Převzato a mírně kráceno
z webové stránky
CzechFolfsCom.PLUS
z 23. 08. 2009

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012