Vychází v Mladé frontě - Kateřina Janouchová - Dcera na přání

Helena nikdy nijak zvlášť netoužila po dětech. Jenže potom pozná Paula a do života jí vstoupí láska. Přijde do jiného stavu a tajně doufá, že bude mít holčičku. Narodí se jí však chlapeček. Když potom Helena čeká druhé dítě, zemře jí milovaná maminka. Helena si začne bolestně uvědomovat, že v životě najednou postrádá blízký kontakt s nějakou jinou ženou. Že potřebuje dceru, která by ten prázdný prostor zaplnila. Její touha po holčičce se promění v posedlost. Jednou Helena narazí na starý maminčin deník a najde v něm vodítko k minulosti. Mohl by jí matčin deník poskytnout vysvětlení, proč tak strašně touží po dceři? Pátrání po pravdě ji nakonec dovede k nečekanému poznání. Některé otázky snad měly raději zůstat nezodpovězeny… Touha po dceři je román o matkách a dcerách, ale také o otcích a o lásce, která se rozhodně neobejde bez komplikací. O citových tabu, o rodinných tajemstvích a o touze. O touze po věcech, které nemůžeme nikdy získat – ale které snad právě proto tak zoufale chceme.
360 stran, 280 KčKnihu, kterou vydala Mladá fronta, pokřtila minulý týden v Kavárně Krásný ztráty švédská velvyslankyně v ČR paní Catherine von Heidenstam. Sama autorka, která přijela ze Švédska, vysvětlila proč knihu napsala. Její otec František Janouch je známý nukleární vědec a švédský sponzor českých disidentů za komunismu. Na otázku, jak se mu líbí literární cesta jeho dcery, s úsměvem přiznal, že byl před pár dny u lékaře a ten se ho ptal: Nejste vy náhodou příbuzný té slavné spisovatelky?
-ES-Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad