Vychází v Mladé frontě - Ulovit miliardáře

Režisér Tomáš Vorel natočil film Ulovit miliardáře, ve kterém kriticky zobrazuje především české politiky, ale i policii, film není lichotivý pro celou českou společnost.
Film vstoupil do kin 1. října, hlavní roli miliardáře Grossmanna hraje Tomáš Matonoha, jeho protivníka PR manažera Lehkého ztvárnil Jiří Mádl. Vůbec poprvé vidí diváci ve filmu Ester Janečkovou a to v roli policejní tiskové mluvčí. Ve filmu dále hrají Josef Carda, Miroslav Etzler, Milan Šteindler nebo Bolek Polívka. „Je to bezesporu můj nejdrzejší a nejotevřenější film. Vzbudí určitě prudké kontroverzní reakce,“ myslí si režisér Vorel.
Jedná se o první český plně digitální film, což nabízí kvalitnější obrazový záznam.
Filmový casting trval rok, Vorel hledal nejdéle hlavního představitele. Hlavní roli dostal Tomáš Matonoha, v dalších neméně významných rolích se představuje Jiří Mádl, Ester Janečková, Kateřina Sedláková, Radomil Uhlíř, Milan Šteindler, Josef Carda, Bolek Polívka, David Vávra, Miroslav Etzler aj. Kameramanem byl Marek Jícha a hlavně – film byl natočen podle stejnojmenné knihy Martina Nezvala, kterou vydala Mladá fronta.
Kniha i film stojí rozhodně za pozornost. V nadsázce je zde zobrazena naše „demokratická“ společnost posledních let.
-ES-How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad