Vychází v Mladé frontě

9-10 2009 Knihy česky
obálka čísla

SNOW Peter a Dan - Největší světová bojiště 20. století - Příběhy nejintenzivnějších a nejkrutějších bitev minulého století

Kniha politického novináře Petera Snowa a vojenského historika Dana Snowa nabízí strhující a často šokující ohlédnutí za stoletím plným agrese.

Každá z popisovaných bitev, od Amiensu v 1. světové válce až po první válku v Zálivu v letech 1990-1991, znamenala mezník v historii vojenství. Do "vysokooktanového" vyprávění jsou včleněna svědectví očitých účastníků, připomínající, že velké vojenské střety nebyly pouze záležitostí vzdálených velitelů, ale především mužů bojujících v první linii. Atmosféru bojišť přibližuje také početná obrazová příloha tvořená archivními i současnými fotografiemi a více než 40 podrobnými mapami.

Vázaná s přebalem
312 stran + 32 stran příloh

Tig Hague - Zóna 22- Drsný příběh ze současného ruského vězení

Zóna 22 je šokujícím vylíčením osudu mladého Angličana a jeho boje o přežití v krutých, až středověkých podmínkách vězeňského tábora v putinovském Rusku – poutavý příběh ze současnosti v tradici Motýlka či Půlnočního expresu. Hlavní hrdina Tig odlétal pouze na pár dní na rutinní služební cestu – každoroční vrchol jinak monotónního zaměstnání v jisté londýnské bance. Pár hodin nato na moskevském letišti jej potkala veliká nepříjemnost. Nepochopil, že od něj jeden z celníků za urychlení vstupu do země žádá úplatek a proto ho vytahuje z řady, aby mu prohledal zavazadlo. V kapse starých džínů mu však najde zapomenutý kousíček hašiše, pozůstatek z nedávné pánské jízdy. Tak malý, že by se tím v jeho domovině nikdo ani nezabýval. Jenže nyní se ocitl v jiných poměrech, a než se naděje, putuje ještě před soumrakem do moskevského vězení – a to je pouze přestupní stanicí na cestě do vězeňského tábora s názvem Zóna 22 v bezútěšných, odlehlých pustinách Mordvinska. Domů se nepodívá několik let…

Překlad: Milan Lžička

Quentin Tarantino - Hanebný pancharti - Kniha k nejnovějšímu filmovému hitu

Partička Židů řádí v okupované Francii mezi nacistickými důstojníky, až nažene hrůzu i samotnému Hitlerovi. Scénář k Tarantinově filmu, oceněnému na filmovém festivalu v Cannes. Čtenář si může vychutnat šťavnaté dialogy a nahlédnout pod pokličku v tvůrčí dílně tohoto geniálního vizuálního kuchaře. Některé popisy i vtipné dialogy jistě obohatí slovník nejen fanoušků kultovního režiséra.

240 stran
Přeložil Petr Zenkl

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012