Návštěva Benedikta XVI. (Po uzávěrce)

Přiletěl jako opravdový posel Boží - z nebe. Byl v České republice celých 55 hodin a kvůli němu byly statisíce lidí od rána do rána na nohách - věřících i těch, kteří zajišťovali jeho návštěvu jako jednoho z nejvlivnějších lidí na světě.
Jeho rodnou řečí je němčina, mluví však několika jazyky a umí i několik vět česky. Lidé mu nadšeně tleskali. První česká slova pronesl už na pražském Ruzyňském letišti, v kostele se pomodlil česky Otčenáš – jako projev úcty k Pražskému Jezulátku. V Brně promluvil o tom, jak moderní doba potřebuje věřit v dobro, které přináší život ve víře. Ve Staré Boleslavi se poklonil ostatkům našeho patrona sv. Václava a řekl, že mladí lidé se nemají nechat nalákat „klamnými vidinami umělých rájů“, protože se pak octnou ve smutné osamělosti.
Když byl u nás papež Jan Pavel II., vítali jsme ho jako svého bratra - Slovana. Z návštěvy současného papeže měli strach především organizátoři, protože se báli jeho němčiny a vzpomínek pamětníků na válku. Byl z toho slovní galimatyáš, který hlava Vatikánu ustála se ctí. Podal nám své srdce a připojil slova, kterým jsme rozuměli.
Udivující pro nevěřící byly obrázky ze setkání křesťanů s ním, protože na lidech nebyla vidět únava. Měli za sebou hodiny čekání ve tmě a zimě, ale přišli si pro dar, který jim nikdo jiný než Benedikt XVI. nemůže dát. On totiž není člověk, žijící v temném bludu a zavrhující moderní svět. Je nesmírně vzdělaný, používá současnou komunikační techniku a (přesto - nebo právě proto) je věřící.
Děkujeme mu za návštěvu, pro nás všechny to byly tři mimořádné dny.
Venda ŠebrlováJak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad