Dopis z Rábí

3-4 2009 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Dnes jsem měl z Dialogu velkou radost. Je tam mnoho článků o mých přátelích. Milan Machovec - toho jsem miloval. Byli jsme oba velcí chartisté. Další moje láska je Sonička Červená. Známe se z Hamburku a já jsem měl to štěstí, že jsem mohl zařídit, když jsem v Praze pracoval jako iniciátor PARTNERSCHAFT Hamburk-Praha, že jedna ulička na Kampě byla pojmenována po zakladateli Červené sedmy, jejímu otci, jak si to před smrtí přál. Sonička mi dala číst jeho posledni báseň s tím přáním. Potom jsem pro ni překládal texty písní a ona dala zhudebnit mé haiku o Praze a zpívala je. Ona je fantastická žena!

Třetí holka, kterou mám rád, je Jarmila Mařanová. Znali jsme se v Praze a bydleli jsme u Saši Hammerschidta na 89 nad Central parkem.

Čtvrtý přítel je Jaroslav Vejvoda, vicepresident exilového Penklubu.

Nakonec ještě jedna radost: že píšete správně o Klausovi. On mne má moc nerad. Že jsem Evropan, který pro jednotnou Evropu lobboval už v roce 1969 na Sorbonně a potom v Bruselu, kde jsem byl v parlamentu a spoluorganizoval výstavu SAMIZDATU. Hlavně jsme se rozcházeli ve volbě budoucího prezidenta. Já jsem na žádost Václav Havla hledal kandidáta a vybral jsem si Otu Motejla. Dělal jsem mu lobby a dokonce jsem napsal antiklausovský muzikál Mont Blaník.

Trinky

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012