Nebyl jsem daleko od zešílení...

3-4 2009 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

...říká britský občan v LN 9. 3. 2009 pro noviny The Mail on Sunday. Vězněný v Guantanámu, Maroku, také na základně Bagrám v Afghanistánu, dne 23.února 2009 byl propuštěn, protože obvinění proti němu bylo zrušeno.

Britská vláda v článku veřejně přiznává, že Mohamed Byniam představuje případ nezákonného zadržení z obvinění z válečných zločinů.

Čečensku zabila ruská armáda na 50tisíc dětí! Také jejich matek, celkem na 160tisíc lidí. Těmto lidem už životy nikdo NEVRÁTÍ. Přiznala ruská vláda veřejně někdy nějaká nezákonná zadržení? Přiznala nezákonná obvinění?

O nedávné opakované putovní výstavě o vyvražďování v Čečně, zapůjčené Poláky do České republiky, se české noviny nezmiňovaly, ale o Guantanámu se zmiňují opakovaně, o české televizi ani nemluvě.

Kam se ztratila v České republice mediální objektivita, když se u nás píše opakovaně o těch, kteří se z Guantanáma vracejí DO ŽIVOTA. Nešlo by také psát, alespoň někdy, také o těch, kteří se za své zločiny na čečenských dětech dodnes neomluvili, aby tak veřejně činili, protože ty děti se už do života NIKDY NEVRÁTÍ? Nebo JSME JAKO ONI a uznáváme, že se omlouvat nepotřebují?

Takové mediální chování je nemorální a špatné. v České republice jsme postavili výstražná mementa, pojmenovali náměstí, památníky Palacha a Zajíce. PROČ?!

Karel Mrzílek
K.deu@seznam.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012