Ó Nespeky

3-4 2009 Ostatní česky
obálka čísla

Dámy, žijící v obci Nespeky v Posázaví, se jednoho dne začátkem roku 2006 usnesly, že by mohly kromě toho, že se občas sejdou v místní restauraci nebo u sebe doma, uspořádat i jiné akce. Založily Dámský klub Nespeky a začaly jednat.

V prvé řadě se pustily do zkrášlování obce. Natřely (veselejším způsobem) autobusové čekárny, opravily kapličku, vysázely a udržují květinové záhony.

Uspořádaly řádu kulturních setkání. Na vánoční k nim např. přišel herec Jaromír Hanzlík a recitoval verše Fráni Šrámka, a zazpíval Vratislav Kříž, člen Národního divadla. Výborné pohoštění připravily členky vlastnoručně.

Spolupracují s místní Uměleckou školou v Benešově, jezdí na společné zájezdy na koncerty či do divadel – Na Vinohradech, U Hasičů, Hudební divadlo Karlín, ABC aj.

A také mají svoji hymnu...

A proč o tom píšeme do MČK? Protože hlavní organizátorkou je Monika Špičková, milá žena plná energie a nápadů (mj. zástupkyně Nadačního fondu Český výrobek, jak jste si mohli přečíst v několika minulých číslech časopisu i v Českém kalendáři) a také aktivní členka MČK. Také je spisovatelka, ale to pod pseudonymem.

Přejeme jí a celému Dámskému klubu Nespeky mnoho zdaru a zveme je srdečně také na naše klubové akce.

-ES-

Ó Nespeky, buďte krásné navěky

Naše krásná Sázava,
která tudy protéká
přináší nám radosti
a zklidní člověka.

V létě se v ní koupáme,
plujema na lodích,
v zimě zase bruslíme,
jezdíme na saních.

Ó Nespeky...

My jsme pyšní nato,
že v Nespekách bydlíme,
snažíme se ze všech sil,
ať to tady zlepšíme.

Věříme, že naše snahy
v dobré se obrátí
a že všichni Nespečáci
budou vysmátí!

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012