Kurz češtiny ČSÚZ 2009 už čeká na studenty

3-4 2009 Aktuality česky
obálka čísla

V Československém ústavu zahraničním započaly přípravy na letošní letní jazykový a vlastivědný kurz. Je naplánován na období od 29. června do 18. července a jeho program bude stejně bohatý jako v minulých letech.

Kurz obsahuje téměř každodenní dopolední čtyřhodinovou výuku češtiny a odpolední vlastivědné vycházky a prohlídky pražských kulturních památek: Pražský hrad, Staroměstská radnice, sbírky české gotiky v Klášteře sv. Anežky České, Národopisné muzeum v Paláci Kinských, Muzeum hl. města Prahy, Parlament ČR, Loreta, Strahovský klášter, při nichž se studenti seznamují s českou minulostí a současností a zároveň se procvičují v české konverzaci. Součástí programu je i několik přednášek o společensko-politické situaci v ČR, o české hudbě a literatuře eventuálně podle přání účastníků přednášky na další témata.

Vyučujícími jsou dva pedagogové z Univerzity Karlovy a jeden další specialista, kteří nejen vedou lekce a cvičení, ale také zajišťují odborné vlastivědné přednášky a průvodcovské služby. Pro začátečníky a mírně pokročilé je zprostředkujícím jazykem angličtina, u pokročilých se vyučuje jen v češtině.

Do programu jsou letos zařazeny též výlety autobusem:

  • Do Karlových Varů, na zahájení Mezinárodního filmového festivalu, a cestou si účastníci budou moci prohlédnout zámek Bečov se světovým unikátem-relikviářem Sv. Maura
  • Do Českého Krumlova, v jehož itineráři je nejdříve prohlídka zámku Hluboká, poté druhého největšího českého zámku Český Krumlov a historického centra města zařazeného do seznamu UNESCO
  • Na jižní Moravu, s prohlídkou skláren Caesar, zámků Mikulov, Valtice a Lednice, s jednou nocí v tříhvězdičkovém hotelu v centru Mikulova a večerem s folklorní hudbou ve vinném sklípku.

Součástí programu je také návštěva představení opery Figarova svatba ve Stavovském divadle, baletu Sólo pro tři v Národním divadle a Křižíkovy fontány.

Kurz probíhá v areálu České zemědělské univerzity v Praze 6-Suchdole, kde jsou účastníci ubytováni ve studentských kolejích ve dvoulůžkových pokojích s koupelnou společnou vždy pro dva sousedící pokoje. Pokoje mají i kuchyňku s lednicí, vařičem a potřebným nádobím. Stravují se ve studentské restauraci, kde mají tři teplá jídla denně.

Pokud máte příbuzné či známé ve věku od 17 let (mladší jen v doprovodu rodičů), kteří by si chtěli zlepšit znalost češtiny, prožít přitom zajímavých 20 dní v příjemném prostředí v Praze a poznali další zajímavá místa v ČR, doporučte jim kurz ČSÚZ.

Bližší podrobnosti o programu a ceně lze získat v ČSÚZ, Karmelitská 25, 118 31 Praha 1, tel. i fax 257533732. Přihlášky pak mohou zájemci zasílat do ČSÚZ poštou nebo e-mailem na adresu: krajane@csuzkrajane.cz do 30. dubna 2009.

Dr. Helena Briardová

Československý ústav zahraniční Karmelitská 25, 118 31, Praha 1 E-mail: krajane@csuzkrajane.cz Web: www.csuzkrajane.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012