Libuše Konrádová

1-2 2009 Ostatní česky
obálka čísla

Je nám líto, že nám odcházejí naši čtenáři i spolupracovníci..

Naposledy na jaře jsme se setkali s naší občasnou spolupracovnicí Libuší Konrádovou, která střídala pobyt v USA s pobytem v Praze, tak jako mnozí jiní emigranti. Psala pro nás bez nároku na honorář (jako ostatně všichni autoři) články z kultury a také napsala knihu, která vzbudila velký zájem. Paní Libuše jela v létě do USA a od té doby od ní nemáme žádné zprávy. Nedávno jsme se setkali s její přítelkyní, která plakala nad jejím odchodem...

-red-

Byl jsem letcem R.A.F. - Konrádová Libuše

Kniha vzpomínek Jaroslava Nováka, navigátora britského vojenského letectva Royal Air Force za druhé světové války. Novák, čtyřiaosmdesátiletý Čech, žijící nyní v Austrálii, líčí své dětství, vstup k českému letectvu, první okamžiky druhé světové války, okolnosti útěku do Francie přes Slovensko a Balkán.

Hlavně se však věnuje důležité životní etapě, kdy vstoupil do britského letectva a zúčastnil se bitvy o Anglii. Po slavném vítězství líčí období deziluze v poválečném Československu, které nevyhnutelně vedlo k jeho emigraci nejprve do Jižní Afriky, následně do Austrálie, kde žije dodnes. Ovšem Novák nepřerušil zcela kontakty s rodnou zemí, protože zde stále žije část rodiny; ti, jimž se nepodařilo v období Pražského jara emigrovat za ním do Austrálie.

-|- //// ostatni

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012