Cinema Conspiracy - Pravda není tam nikde venku, ale v kině...

1-2 2009 Kultura česky
obálka čísla

Kino Aero v Praze připravilo v lednu průlomovou přehlídku konspiračních filmů Cinema Conspiracy. Jedná se o přehlídku filmů konspiračních teorií, demaskující nejednu ustálenou pravdu, odhalující svět v jeho pravém světle:

Co se stalo 11. září 2001?“

„Konspirační teorie kolem tajných vesmírných projektů“

„Všechno je jinak - Zeitgeist“ Festival byl zahájen kultovním filmem režiséra Dylana Averyho: „Loose Change: Final Cut.“

Tento film uvádí na pravou míru dezinterpretace světových médií ohledně útoků na WTC. Skoro 8 let starou tragédii uvádí do nových souvislostí.

Film, relativizující úspěchy amerického vesmírného projektu „Co se dělo na Měsíci?“ se zabývá podezřelými záznamy přistání člověka na Měsíci a na základě analýz z různých vědeckých oborů si klade otázku, zda nevznikly náhodou ve filmovém studiu.

Festival uzavřel honosný blok filmů „Všechno je jinak“, v rámci kterého po filmu o vládou sponzorovaném terorismu vyniká nejkomplexnější konspirační snímek „Zeitgeist“ (Duch doby) s jasným poselstvím: „Zapomeňte na chvíli na to, co je vám celý život podsouváno“.

Promítané filmy kladou otázky a zobrazují i jiné úhly pohledu na různé události, než jaké nám prezentují média. Až moc jsme si v současné době zvykli přijímat mediální sdělení jako absolutní pravdu – zkusme se jednou otevřít i jiným pohledům.

-HK-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012