Cinema Conspiracy - Pravda není tam nikde venku, ale v kině...

Kino Aero v Praze připravilo v lednu průlomovou přehlídku konspiračních filmů Cinema Conspiracy. Jedná se o přehlídku filmů konspiračních teorií, demaskující nejednu ustálenou pravdu, odhalující svět v jeho pravém světle:
Co se stalo 11. září 2001?“
„Konspirační teorie kolem tajných vesmírných projektů“
„Všechno je jinak - Zeitgeist“ Festival byl zahájen kultovním filmem režiséra Dylana Averyho: „Loose Change: Final Cut.“
Tento film uvádí na pravou míru dezinterpretace světových médií ohledně útoků na WTC. Skoro 8 let starou tragédii uvádí do nových souvislostí.
Film, relativizující úspěchy amerického vesmírného projektu „Co se dělo na Měsíci?“ se zabývá podezřelými záznamy přistání člověka na Měsíci a na základě analýz z různých vědeckých oborů si klade otázku, zda nevznikly náhodou ve filmovém studiu.
Festival uzavřel honosný blok filmů „Všechno je jinak“, v rámci kterého po filmu o vládou sponzorovaném terorismu vyniká nejkomplexnější konspirační snímek „Zeitgeist“ (Duch doby) s jasným poselstvím: „Zapomeňte na chvíli na to, co je vám celý život podsouváno“.
Promítané filmy kladou otázky a zobrazují i jiné úhly pohledu na různé události, než jaké nám prezentují média. Až moc jsme si v současné době zvykli přijímat mediální sdělení jako absolutní pravdu – zkusme se jednou otevřít i jiným pohledům.
-HK-Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!

Všechny moje Ameriky - I. Cali
Reportáže z atraktivních míst San Franciska, Los Angeles, San Diega, Orange County a dalších střídají příběhy českých osobností. Najdeme tu jména novináře Jožky Pejskara, spisovatele Jana Beneše, skladatele, fotografa a dobrodruha Eduarda Ingriše, prof. Ivo Feierabenda a jeho otce, politika z první republiky Ladislava, který se zasloužil o zemědělské družstevnictví, profesorky, klavíristky a výrazné vlastenky Marie Dolanské, příběh rodiny Georginy Teyrovské, která se musela se svým manželem Eduardem v roce 1949 proplazit přes hranici, když jim komunisté zabavili nejznámější pražskou barvírnu a šlo jim o život.
Je tu i částečný příběh Jiřího Voskovce, který prožíval své poslední roky v mohavské poušti.
Samozřejmě je zde také putování po stopách Jacka Londona, který zde v mládí kradl ze sádek ústřice, ale v pozdějším věku své úspěšné spisovatelské kariéry si postavil pěkný dům, který je dnes jeho muzeem a nedaleko je i jeho hrob. V přístavu Oakland má své náměstí, sochu Bílého tesáka, chatu dovezenou až z Aljašky a hospůdku, do které chodil.
Knížka představí i Jiřího Knedlíka, který v hlavním městě Sacramentu peče nejlepší lázeňské oplatky na světě, příběh bratra známého spisovatele Oty Ulče Gustava, zajímavé zážitky mladé spisovatelky Katky Dehningové a mnoha dalších.
Čtivé je vyprávění o minulosti i současnosti zdejšího Sokola, o tzv. Československém domečku, o několika Českých školách a školkách a v neposlední řadě o mladých lidech, kteří sem přišli až po roce 1989 a dobře se uplatnili.
Kniha má 144 stran a kromě černobílých fotografií v textu má několik barevných příloh.
Cena je 200 Kč v ČR, v zámoří 15 USD a v Evropě 10 EUR i s poštovným. Jak zaplatit sdělíme zájemcům při objednání.
Objednávejte na:
cesky-dialog@seznam.cz
nebo tel.: +420 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad