Hovory bez hranic a další akce MČK

7-8 2008 MČK česky
obálka čísla

Je léto, Praha přeplněná turisty a našimi čtenáři, kteří přijíždějí a cestují po celé repulice za přáteli, příbuznými a také často kontaktují i naši redakci. To nás vždy těší. Se zájmem posloucháme, co se kde zajímavého mezi krajany děje co by stálo za to zprostředkovat i vám, kteří navštěvujete naše klubové akce. Pátráme po nových tématech Hovorů bez hranic a chystáme jejich podzimní sérii. Známe již termíny, program se však zatím tříbí. Můžete si již ale zapsat do svých cestovních diářů tato data a budete-li v Praze, určitě přijďte.

Příští Hovory bez hranic budou:

29. září 19.00 (Pozor, začínáme později!)

Nejen o sv. Václavu, ale o české historii vůbec s Janou Volfovou, historičkou z Prahy a s Janem Brabencem, výtvarníkem z Vídně vesele i vážně

3. listopadu - 19. 00 - host v jednání

1. prosince - 19. 00 - host v jednání

Místem konání bude opět Městská knihovna v Praze 1 na Mariánském náměstí, malý sál.

A co jiného připravujeme v klubu?

Ve spolupráci se Smetanovým muzeem chystáme již na rok 2009 sérii tří komorních koncertů, na nichž vystoupí přátelé Mezinárodního českého klubu se smetanovským programem. Půjde o koncerty benefiční, a to jak ve prospěch Smetanova muzea, tak MČK. Termíny se připravují, všichni oslovení umělci již přislíbili, takže uslyšíte:

  • duo Patrícia Bretas (klavír, Brazílie) + Jaroslav Šonský (housle, Švédsko) - únor 2009
  • klavíristu Tomáše Víška (Česká republika) – pravděpodobně červen 2009
  • klavíristku Yumeki (Japonsko) – pravděpodobně listopad 2009

Pokračujeme také v propagaci dokumentárního filmu Písničkář, který nezemřel o Karlu Hašlerovi. Všichni zájemci o besedu s promítnutím filmu mohou kontaktovat M. Fialkovou (m.fialkova@centrum.cz nebo 00420 603 930 074).

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012