Empty Paradise

Soubor fotografií Igora Malijevského z cyklu Znamení evropských měst je součástí výstavy v nejprestižnějším nizozemském muzeu fotografie.
Básník, prozaik, fotograf a teoretický matematik Igor Malijevský (nar. 1970), známý také z jeho autorských večerů s Jaroslavem Rudišem v pražském divadle Archa, se stal jedním ze čtrnácti evropských fotografů, jejichž tvorbu si pro rozsáhlou skupinovou výstavu vybralo nizozemské Muzeum fotografie (Fotomuseum) v Haagu. Výstava pod výmluvným názvem Empty Paradise (Prázdný ráj) proběhne v Haagu od 28. 6. do 21. 9. a Malijevský je v ní zastoupen souborem 15 děl z jeho fotografického cyklu Znamení evropských měst.
Malijevského magické černobílé fotografie vznikly během jeho pobytů v různých evropských městech a autor jimi prokazuje mimořádný dar pozorovat a vnímat jedinečnost běžných věcí a situací, tvořit z nich často surrealistické, ve své jednoduchosti a důrazu na detail někdy až abstraktní obrazy. Kurátor výstavy Wim van Sinderen charakterizuje tvorbu Igora Malijevského jako zachycení „téměř nadpozemské krásy nicotných událostí“.
Výstava Empty Paradise v haagském Fotomuseu je pořádána ve spolupráci mj. s Českým centrem Haag.
Bližší informace:
Petra Prinsová
Tsjechisch Centrum
Paleisstraat 4
2514 JA Den Haag
tel. 0031 70 356 14 77
fax: 0031 70 362 59 66
e-mail: cchaag@czech.cz
www.czechcentres.cz/hague
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad