Empty Paradise

7-8 2008 Ostatní česky
obálka čísla

Soubor fotografií Igora Malijevského z cyklu Znamení evropských měst je součástí výstavy v nejprestižnějším nizozemském muzeu fotografie.

Básník, prozaik, fotograf a teoretický matematik Igor Malijevský (nar. 1970), známý také z jeho autorských večerů s Jaroslavem Rudišem v pražském divadle Archa, se stal jedním ze čtrnácti evropských fotografů, jejichž tvorbu si pro rozsáhlou skupinovou výstavu vybralo nizozemské Muzeum fotografie (Fotomuseum) v Haagu. Výstava pod výmluvným názvem Empty Paradise (Prázdný ráj) proběhne v Haagu od 28. 6. do 21. 9. a Malijevský je v ní zastoupen souborem 15 děl z jeho fotografického cyklu Znamení evropských měst.

Malijevského magické černobílé fotografie vznikly během jeho pobytů v různých evropských městech a autor jimi prokazuje mimořádný dar pozorovat a vnímat jedinečnost běžných věcí a situací, tvořit z nich často surrealistické, ve své jednoduchosti a důrazu na detail někdy až abstraktní obrazy. Kurátor výstavy Wim van Sinderen charakterizuje tvorbu Igora Malijevského jako zachycení „téměř nadpozemské krásy nicotných událostí“.

Výstava Empty Paradise v haagském Fotomuseu je pořádána ve spolupráci mj. s Českým centrem Haag.

Bližší informace:

Petra Prinsová
Tsjechisch Centrum
Paleisstraat 4
2514 JA Den Haag
tel. 0031 70 356 14 77
fax: 0031 70 362 59 66
e-mail: cchaag@czech.cz
www.czechcentres.cz/hague

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012