Báječná zpráva o konci bolševiků

7-8 2008 Slovo redakce česky
obálka čísla

Komunistická strana Čech a Moravy má na naší politické scéně záviděníhodnou priorotu: má nejvíc členů. Navíc jsou její příslušníci disciplinovaní, protože jsou zvyklí poslouchat svoje načalstvo už mnoho desítek let. Ano – desítek let! Průměrný komunista je totiž starý sedmdesát let! Poslední průzkum, tři roky starý, tehdy uvedl věk šedesát osm. Z toho vyplývá, že staří komunisté umírají a do profláknuté strany se mladí nehlásí.

Že by se u nás nenašlo pár stovek nadšených levičáků? Našly by se jich tisíce, jenže je baví především akce s rvačkami a demolice ulic. Když náhodou někoho do strany přivede vlastní dědeček, přežije mladistvý bojovník za práva utlačovaných jen pár schůzí (většinou jednu). Kdo by chtěl poslouchat vzpomínky na doby, kdy se všichni povinně radovali z pracovních úspěchů a nevadilo jim, že není co koupit?

Přesto je nutné si pamatovat, že KSČM má ještě pořád kolem 77 tisíc členů. Poslušných a pravidelně chodících k volbám. Hýčkejme si proto komunistickou stranu v té podobě, v jaké je dnes. Je totiž sebevražedná – odmítá změnit svou zapšklou politiku a stát se moderní levicovou stranou. Takže kupředu, soudruzi, jen tak dál!

Připravila Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012