Miroslav Hucek - Takoví jsme byli?

(Fotografie z let 1957 - 2006)
HKMiroslav Hucek vstoupil do veřejného podvědomí počátkem šedesátých let. Bylo to v době, kdy se začala prosazovat nová fotografická koncepce, jejímž krédem byla láska k člověku a jejímž námětem byl obyčejný život. Hovoří o radosti i smutku člověka, o jeho tichém zaujetí i nevázaném veselí, o citu, náladách i prožitku. Na fotografiích se zdánlivě nic neděje, jsou to okamžiky všedního dne. Je to drama všednosti každého z nás.
Miroslav Hucek je jedním z hlavních představitelů moderní české žurnalistické fotografie. Jeho dílo si zasluhuje pozornost již proto, že poznamenalo celé jedno období vývoje českých obrazových časopisů. Miroslav Hucek začal od roku 1960 spolupracovat s nově vzniklým časopisem Mladý svět a svou prací profiloval jeho obrazovou stránku. V Mladém světě působil do roku 1975, kdy pod tlakem politických přeměn odchází od svobodného povolání, kde nachází nové možnosti práce na větších výtvarných celcích. Spolupracuje s architekty, fotograficky se podílí na filmech. Na svém kontě má více než 30 samostatných i kolektivních výstav.
Vydala Mladá fronta, 158 stran.V textu jsou použity úryvky
z reportáží Mladého světa
autorů Ivana Diviše,
Edy Kriseové, Jaroslava
Pacovského a dalších.
-HK-
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad