Američtí kandidáti na prezidenta mají české kořeny

3-4 2008 Aktuality česky
obálka čísla

Telegraph.co.uk a další zdroje uvádějí, že John McCain republikánský prezidentský kandidát i Barack Obama jeho demokratický rival pocházejí z královské krve a že oba mají jednoho stejného prapředka skotského krále. Oba mají stejnou pokrevní linii od Viléma I. skotského nebo Viléma Lva, krále, který panoval ve Skotsku 1165 - 1214. Obama se narodil na Hawaii z americké matky a keňského otce, který později žil v Indonésii. Arizonský senátor McCain má stejnou královskou linii. Oba pánové McCain a Obama mohou vysledovat své předky až k Izabele skotské, nemanželské dceři Viléma Lva a dcery Richarda Avenala. McCainovi čtyřnásobní praprarodiče Hugh a Agnes McCainovi se přistěhovali do Caswell County v Severní Carolině v roce 1778. Předek pana Obamy z matčiny strany Edward FitzRandolph se přistěhoval do Ameriky více než o 100 let dříve.

Na základě výzkumných prací Čechoameričana historika a specialisty na genealogii Míly Rechcígla, lze původ krále Viléma Lva vysledovat až k českému knížeti Boleslavovi I. (cca 900-967), ke knížeti Vratislavovi I. (877-cca 919) a ke knížeti Bořivojovi I. (cca 842-894). Nezávisle na tomto zjištění uvádí, že oba Obama a McCain pocházejí od krále Edvarda I. anglického (1239-1307), který byl již dříve spojován s českým králem Vratislavem II ( -1091). Není bez zajímavosti že i Mitt Romney, který nedávno odstoupil z prezidentaského klání má podobný původ.

Jediná Hillary Clinton nemá mezi ostatními uchazeči o prezidentský úřad žádné královské předky a nemůže být spojována s českými králi. Nechceme předvídat výsledek letošní americké prezidentské volby, musíme ale poznamenat, že 32 ze 43 amerických prezidentů, neboli celých 75% má ve svých žilách královskou krev.

Translated by
Marcela Šafaříková
Sent by Míla Rechcígl, USA

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012