KRÁSY VLASTI (ZNÁMÉ I MÉNĚ ZNÁMÉ)

1-2 2007 Ostatní česky
obálka čísla

Díky tomu, že nám dvojčíslo dovolilo, díky váze a zlevněnému tisku oproti dvěma po sobě vydávaným číslům jako dosud, tisknout pravidelně tuto barevnou čtyřstranu, rádi bychom ji věnovali i představování či připomenutí pěkných a zajímavých míst z Čech, Moravy i Slezska. Uvítáme vaše nápady a návrhy?

Z Doubku

Zima letos zatím jaksi kraje české vynechala. A jaro už klepe na dveře. Motorky budou brzy vytaženy a oprášeny k jásotu všech milovníků motorových dvoukolek a ku skřípění zubů nás ostatních. Sekačky lufťáků nám zase budou zpestřovat víkendy, abychom jim mohli oplácet vrčením cirkulárek. Prostě proto, že bude jaro a za chvíli po něm i léto.

Budeme ohýbat záda při zasazování kytiček do našich minizahrádek, zahrádek a zahrad, do oken vrátíme truhlíky a dětem svléknem "péřovky" a čepice. Vytáhneme sezení a slunečníky, aby se mohlo pěkně posedět venku a naplníme bazény čistou vodou.

A tak sousedé, užijme se ve zdraví a pozdravme jaro!

To je malá ukázka z tzv. Doubečáku, listu, který si vydávají občané ve vsi Doubek, ležící poblíž Říčan u Prahy. Doubek leží v malebném kraji plném lesů. Má sice jen 203 obyvatel, ale zato čiperných. V místní hospůdce se koná řada kulturních akcí, zdejší fotbalisté z TJ Čechie jsou známí nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Doubečtí mají i početné družstvo dobrovolných hasičů, které si vychovávají od útlého věku. Také mají od loňského roku ve Sboru dobrovolných hasičů ve výjezdní jednotce ženy. Letos doubečtí hasiči oslaví 110 let své činnosti.

Však se podívejte na pěkné fotografie, jejichž autorem je Dominik Franěk a někdy se přijeďte do Doubku podívat.

-red-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012