Stalo se v prosinci

1-2 2007 Slovo redakce česky
obálka čísla

16. prosince

Protože se problém evropské ústavy znovu dostává na jednací stůl v Bruselu, občanští demokraté musejí změnit svůj dosud velmi odmítavý postoj. Současný ministerský předseda Mirek Topolánek označil nedávno tuto ústavu jako "obrovský shit".

17. prosince

Poslanec Miloš Melčák, který opustil poslanecký klub ČSSD a neví se, jak bude v parlamentu hlasovat, se domnívá, že se ho někdo ve sněmovní jídelně pokouší otrávit. Asistentem nového poslance je bývalý kontroverzní ministr zahraničí Jan Kavan (ve svazcích StB označen jako Kato).

18. prosince

Ruský publicista Leonid Paršin tvrdí, že jeho matka se znala s vrahem poválečného ministra zahraničí Jana Masaryka. Vrah byl důstojník NKVD Michail Iljič Bělkin, který zemřel v roce 1980 v Moskvě.

19. prosince

Pravděpodobně každé druhé dítě se ve škole setká s šikanou jako svědek. Agresivita dětí se rychle zvyšuje vinou televize, počítačových her a nedostatečnou výchovou v rodině.

20. prosince

Po šesti měsících rozhodl Pražský vrchní soud, že herec Jan Kanyza je právem uveden v seznamu spolupracovníků komunistické StB.

21. prosince

Pražský gynekolog a sexuolog Zdeněk Tesař je spolumajitelem firmy, která vyrábí a nabízí pornografii všeho druhu.

22. prosince

Prezident Václav Klaus odmítá akceptovat návrh na jmenovaní Karla Schwarzenbergra ministrem zahraničí. Údajně kvůli "křehkým vztahům" s Rakouskem (jaderná elektrárna Temelín). Exprezident Václav Havel jej naopak považuje za velmi významného evropského politika.

23. prosince

Tři čtvrtiny Čechů se upřímně těší na Vánoce a dodržují tradici, že dárky nosí Ježíšek.

27. prosince

Kolem ubytování vsetínských Romů v kontejnerovém domě se horlivě diskutuje. Přitom ze stejných prvků stavějí v Německu školy i domovy důchodců i v těch nejbohatších částech Německa.

29. prosince

Desítky hasičů, zdravotníků a protiteroristická jednotka měly pohotovost:

Opilý (či zfetovaný) Rus Jevgenij Dovgajev hrozil posádce letadla Aeroflot, že odpálí bombu.

V letadle bylo 170 cestujících. Násilníka však přemohla posádka dřív, než letadlo přistálo.

30. prosince

Lidové noviny hledaly nejdůležitější slova roku 2006. Vítězi se stala slova: pat (volební), šibalové (korupčníci) a body (nový silniční zákon).

Připravila Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012