U nás v Kocourkově

6 2006 Aktuality česky
obálka čísla

Estébák předsedou

Dne 19. 5. 2006 se konala tisková konference o případu komunistického předáka Vojtěch Filipa.

Svazek, který na současného předsedu KSČM vedla Státní bezpečnost, svědčí o jeho vědomé spolupráci s touto komunistickou tajnou policií. Novinářům to řekl senátor Martin Mejstřík, který se zpřístupnění Filipova svazku domáhal téměř čtyři měsíce a dostal jej neúplný. "Filip by měl proto zveřejnit rozsudek českobudějovického soudu, podle něhož s StB nespolupracoval vědomě," uvedl.

"To je v přímém rozporu s tím, co se ze svazku dozvídáme," prohlásil Mejstřík s tím, že stovky osob podobné spory vyhrály na základě výpovědí agentů a spolupracovníků StB. "Je otázkou, zda nešlo o křivé výpovědi těchto lidí," poznamenal senátor. Filip, který je místopředsedou Poslanecké sněmovny, podle něj pracoval jako tajný spolupracovník StB proti NATO. Důvěryhodnost tohoto ústavního činitele je proto v rámci euroatlantických struktur "velmi pochybná", uvedl Mejstřík s tím, že po nadcházejících volbách by už Filip neměl zastávat ústavní funkci. Chce se kvůli tomu obrátit na parlamentní strany.

"Filip udržoval (podle informací ze svazku) od července 1985 kontakt s příslušníky StB od července 1985, nejdříve jako kandidát tajné spolupráce pod krycím jménem Vojtěch. Dne 15. dubna 1986 byl získán jako ideologický spolupracovník StB pod krycím jménem Falmer," uvedl Mejstřík. Filipa podle senátora řídil odbor rozvědky StB, který se zabýval západoevropskými státy a NATO. "Poslední schůzka se podle svazku uskutečnila 1. prosince 1989," řekl Mejstřík, podle něhož bylo těchto schůzek celkem nejméně 55. "Za tajnou spolupráci, která spočívala především v tipování osob, které by byly vhodné k navázání spolupráce s StB, byl Falmer opakovaně finančně odměňován," uvedl senátor.

Dluhy není třeba platit, míní premiér

Ještě před volbami měli zástupci nejsilnějších stran možnost přesvědčovat své voliče z obrazovky televize. Kromě mnoha jiných perliček pronesl premiér Paroubek na dotaz M. Němcové (ODS) jak míní splácet veliký státní dluh, který ČSSD udělala a kterým zatíží i další generace, odpověděl, že "?státní dluh se málokdy splácí?" To je síla, co? Ráda bych, aby byl vytvořen zákon, který tento geniální nápad podpoří. To by naše tiskárna koukala, že musí tisknout Český dialog na dluh, a vlastně - zadarmo!

Novináři žoldáci

Komárek, Kmenta, Steigerwald, Tuna, to jsou ti tzv. novináři, kteří pracují v žoldu ODS, Mladá fronta i televize se neštítí jim dávat prostor!!! To oni jsou odpovědní za výsledek voleb! Dám to k Ústavnímu soudu! Tak nějak hřímal premiér Paroubek v sobotu odpoledne poté, co neunesl prohru ve volbách. Nejradši by zrušil svobodu slova, nastolil znovu cenzuru (vždyť už se o to dávno snaží - viz vyhození redaktoři v rádiu a v televizi z "jejich" pořadů). ODS podle něj manipulovala s voliči, zastrašovala je, voliči ODS jsou podle něho zřejmě ustrašení chudáčci.

Prodávám kouli Cyrila Svobody.

Dostala jsem ji za reprezentaci v cizině, ale z mimořádné dotace na charitu ani halíř. Chodím s čtyřměsíčním vlčákem Radanem na cvičák, v Afgánistánu bude hledat miny," řekla Petra Procházková na dotaz MFDnes, co právě dělá. Jak známo, již celá léta pomáhá tato statečná žena potřebným lidem v Čečensku a Afgánistánu, kteří utrpěli válkou. Letos v květnu byla vyznamenána cenou Ministra zahraničních věcí ČR Gratias Agit?

Ministr obrany Karel K?hnl se lekl

Prý obří odpovědnosti za obří finanční obnos, který má být vyplacen za obrněné transportéry pro armádu. V historii české armády jde o rekordní kontrakt za 24 miliard korun.

I když tento kontrakt nezastavil, nepodepsal jej a podpis nechal na svém podřízeném. V těchto dnech se současná (vlastně prozatímní) vláda snaží ještě kontrakt realizovat...

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012