Kristina Vlachová vyhlašuje veřejnou sbírku na filmové dokumenty cyklu Zločiny Komunismu

Milé dámy a vážení pánové, mnozí z Vás dobře znají moje starší dokumentární filmy Jáchymovská stigmata, Mrtví a zapomenutí, Věž smrti, Zpráva o králi Šumavy, Pomník generála Píky, Dračí setba a další. Většina z nich byla v ČR i v zahraničí poctěna významnými cenami. Dokument Věž smrti dokonce patří mezi těch několik filmů, které byly vybrány humanitární společností "Člověk v tísni" do projektu "Příběhy bezpráví - Komunistické Československo" a za přispění České televize, Státního fondu ČR pro rozvoj a podporu české kinematografie a Národního filmového archivu je v současné době v ČR promítán studentům středních škol coby doplněk k výuce občanské výchovy a dějepisu.
V současné době natáčím svědectví posledních žijících politických vězňů bývalého Československa pro následující dokumenty: Věznice Leopoldov, Bunkr u Příbrami, Transformace...
Nedávno jsem se rozhodla - na projekci Mezinárodního českého klubu v Praze - oslovit příznivce svých filmů a vyhlásit veřejnou sbírku na dokončení těchto projektů.
číslo účtu pro účely sbírky:
000000 - 1068735083 / 0800
IBAN CZ37
0800 0000 0010 6873 5083
BIC GIBACZPX
Česká spořitelna pobočka Vinohradská 56, 130 00 Praha 3, ČR
Milé dámy a vážení pánové, děkuji Vám za Vaši podporu.
S přátelským pozdravem
3. 5. 2006, Kristina Vlachová
dramaturgyně, scénáristka a režisérka
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad