Sokol - XIV. Všesokolský slet 2006 se blíží

Tvář sletu
Koncem minulého roku schválil výbor České obce sokolské grafické návrhy billboardů, určených k propagaci XIV. všesokolského sletu. Billboardy ve dvou základních variantách odpovídají dvěma fázím propagace sletu na veřejnosti. V první fázi dominuje motto Radost z pohybu a je určeno pro regionální župní slety, na něž bude veřejnost zvát. Druhá fáze propagace s mottem Setkáme se na Strahově bude zvát veřejnost na hlavní sletové dny v Praze. V této etapě již billboard získá tvář mladé usměvavé cvičenky. Představuje Sokol jako organizaci, která oslovuje starší i mladší generaci, výraz tváře je symbolem radosti, vstřícnosti a optimismu. Zároveň vyjadřuje, že Sokol je svými ideály i duchem organizací mladou, přívětivou, současnou.
Program sletových vystoupení
Jak známo, obě hlavní hromadná vystoupen í XIV. sletu se konají 5. a 6. července 2006 na Rošického stadionu na Strahově. Novinkou ovšem je, že I. program - 5. července - je večerní od 21 hodin, II. program - 6. července - pak denní od 14 hodin.
První den má mít tento program:
Zahájení, Sluníčka (mladší žákyně), Léto (ženy), Karimatky (mladší žáci), Počítadla (mladší žactvo), Trampolínky (starší žactvo), Chlapáci II (muži a dorostenci), Slovensko, do toho (Sokol na Slovensku) koedukovaně, Pohoda (ČASPV), Ta naše písnička česká (Věrná garda), Výlet s aerobikem (dorost a dospělí), Voda (dorostenky a ženy), Pozdrav Tobě (všichni od žactva po seniory), Závěr.
Druhý den je pořad obměněn a zpestřen:
Zahájení, To všechno přines čas (ženy), Kdo si hraje, nezlobí (předškolní děti), Pod vodou (děti ČASPV), Trampolínky (starší žactvo), Korálky (rodiče a děti), Tance domova (folklorní soubory), Ta naše písnička česká (Věrná garda), Rozkvetlá louka (mladší žákyně) Výlet s aerobikem (dorost a dospělí), Zpěv naděje (ženy), Chlapáci II (muži a dorostenci), Závěr.
Hudba v pohybu
Hudební doprovod ke skladbám byl svěřen známým uměleckým osobnostem, pokud nebyly v menší míře použity již melodie známé. Ke každé skladbě, určené dané věkové kategorii, byl vytvořen specifický hudební doprovod, zahrnující mnohdy i více hudebních žánrů. Některé skladby bylo nutno doplnit mluveným slovem či nazpívaným doprovodem. Mezi oslovenými umělci naší hudební scény, kteří se těchto náročných úkolů úspěšně zhostili, lze jmenovat alespoň Zdeňka Bartáka, autora dvou doprovodných skladeb, ale i ústřední sletové znělky.
Expedice Kameny
Když se v květnu 1925 otvíral nový stánek České obce sokolské - Tyršův dům na malé Straně, byly ve zdi velké tělocvičny zasazeny pamětní kameny ze šesti významných míst slovanských zemí: z Radho ště, Kriváně (Slovensko), Triglavu (Slovinsko), Černigu (býv. Podkarpatská Rus), Lysé Hory a Řípu.
Náčelnictvo ČOS se rozhodlo uskutečnit od května 2005 do června 2006 na počest XIV. všesokolského sletu Expedici kameny. Celá akce byla zahájena při oslavách 80. výročí otevření Tyršova domu v květnu minulého roku a pokračovala postupnými výpravami sokolských turistů na jmenované vrcholy. V jejich rámci byly současně sneseny nové menší kameny, k nimž bude připojeni další kámen z řeky Achy v tyrolském Oetzu, v níž za nevyjasněných okolností zahynul v roce 1884 dr. Miroslav Tyrš. Všechny tyto kameny budou uloženy pod novou pamětní deskou rovněž do zdi tělocvičny Tyršova domu před zahájením sletových dnů v červenci 2006.
Podle časopisu Sokol č. 1 a 2/06 Vladimír KašákJak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad