U nás v Kocourkově

5 2006 Aktuality česky
obálka čísla

U nás v Kocourkově

Matka tří dětí, které jí byly soudně odebrány, se raduje. Za patnáct měsíců jejich pobytu v zařízení Klokánek na ně přispěla pouze dvěma tisícovkami, ačkoli dostává ze státního rozpočtu sto tři tisíc. Úředníci ministerstva práce a sociálních věcí totiž spustili unikátní projekt, jaký ve světě nenajdete. Rodiče, kteří týrají, zanedbávají nebo "jenom" nepečují o své děti, odmění až dvaceti tisíci měsíčně. Ne všechny - jenom ty, kteří mají dítě v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc, třeba v Klokáncích Fondu ohrožených dětí. Počátkem října 2005 totiž nabyla účinnosti novela, která zavedla novou dávku státní sociální podpory s názvem "Příspěvek na péči o dítě v zařízení pro děti vyžadující okam žitou pomoc". Částka je majetkem dítěte. S majetkem nezletilce však nakládají rodiče. Zvláštní to logika. Zařízení, v tomto případě Klokánek, nedostane nic. Bodejď by jo, vždyť je to soukromé zařízení a to je socialistickému státu vždy podezřelé. Dokonce více, než matky či otcové.

Zloděj dostal peníze od státu

Česko je zřejmě velice bohatá země. Naděluje rodičům, kteří týrají své děti, odměňuje státní úředníky bez ohledu na to, co dobr ého vykonají. Jedním z nich je i podvodník K. Ponocný, který sice zmizel neznámo kam, ale ještě předtím na Ministerstvu financí provedl transakci, při níž zmizelo ze státního rozpočtu 46 milionů korun. Dostal sice vyhazov, ale s výpovědní dobou tří měsíců, za které mu byl vyplácen královský plat, aniž by musel do práce docházet (tou dobou už směřoval přes hranice...). "Šlo o to, aby předal funkci a byl k dispozici šetření," vysvětluje to ten, který mu nechal plat vyplácet - ministr financí Sobotka. Jenže funkci nepředal (co by také měl předávat - návod na podobné podvody?) a tak by bylo namístě, aby Sobotka těch vyplacených 100 tisíc vyplatil státu zpátky ze svého, co myslíte?

Komunista Dolejš dostal "do držky"

Kluci, volte mně, jinak dostanete do držky," nechal se nedávno slyšet náš ministr KULTURY(!), jinak bodrý cestovatel politickými stranami a bývalý herec Jandák. Nu, soudruh Dolejš asi neposlechl...ale ne, to je jen hloupý žert, nepřeji nikomu, ani panu-soudruhovi Dolejšovi zranění, které mu způsobili agresivní útočníci. Napadli jej poblíž parlamentu, když se večer vracel, zmlátili ho a poranili mu oko. Ovšem jak na to reagoval milovník komunistů a bohužel v současné době i premiér Paroubek je více než kocourkovské. Za zmíněné napadení mohou totiž novináři spolu s ODS. To jsou nečekané zákruty intelektuálního myšlení, co?

Ceny Ropák byly rozdány

Kromě hlavní ceny, kterou získal poslanec ČSSD V. Aubrecht, dostal po zásluze tzv. Zelenou perlu prezident Václav Klaus za nejhorší ekologický výrok. Zněl: "Občanská společnost je polemika se svobodnou společností! A je povinností každého demokrata ze všech svých sil do konce svých věků proti ní bojovat!!!"

Zde jsou též zákruty ubírajících se intelektuálních myšlének našeho pana prezidenta jaksi hodně zašmodrchané, nemyslíte? Nelze nevzpomenout na jiná bojová hesla, například: "Mír uhájíme, i kdyby tu neměl zůstat kámen na kameni!"

Zmlácená ochránkyně lidských práv

A to nikoli v Číně, ale v "demokratické zemi" české. Stalo se tak na prvního máje v Praze, kdy zběsilý policista zbil před objektivy fotoaparátů a videokamer ženu, manifestující proti neonacismu, tedy vystupující ve shodě se státní ideologií proti představitelům jednoznačně protirežimního hnutí. Obětí policejní brutality se paradoxně stala profesionální ochránkyně lidských práv Kateřina Jacques, vrchní ředitelka sekce lidských práv a rovných příležitostí Úřadu vlády ČR, kandidující do Poslanecké sněmovny na kandidátní listině Strany zelených. To zde ještě nebylo: až dosud si výtržníci v uniformách PČR vybíjeli své zvrhlé násilnické pudy na bezvýznamných občanech, po prvé jim přišla pod ruku vysoká vládní úřednice. Je škoda, že zběsilec se nevrhl přímo na ministra vnitra nebo - ještě lépe - na Jiřího Paroubka. Snad by pak konečně do povědomí politických špiček proniklo poznání, že policejní brutalita je skutečný problém, který je společensky neúnosný...

(Z textu Martina Stína v Politikonu 4. 5. jako 107. sloupek, úplný text je k disposici na www.politikon.info)

Pozn. redakce: K mlácení ženy, která za ruku držela své dvě děti přihlížel - zřejmě radostně proto- že souhlasně - hlouček dalších policistů. Mlácena byla i cestou v autě, do kterého ji nacpali a posléze i na policejní služebně.

Ohlasy na tuto neuvěřitelnou skandální událost, které se následně rozpoutaly v médiích vzbudily samozřejmě předvolební divadlo politiků. Socialisti jako obvykle nejprve zatloukali, ale později couvli a z incidentu začali "vyvozovat důsledky". Zatím tedy nic moc, policejní ředitel i ministr vnitra se dál drží svých židlí jako klíšťata.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012