Kanada

Sokolská župa kanadská zorganizovala sbírku pro ženy, zraněné při dopravní nehodě v USA. Jak již proběhlo tiskem, skupina žen, členek Sokola Prostějov, přiletěla do USA na slet amerického sokolstva v Detroitu a cestovala několika auty. Při závadě na jednom voze sjely všechny čtyři vozy do odstavného pruhu u dálnice, kde na ně znenadání narazil automobil, který vyjel velkou rychlostí z dálnice. Čtyři zraněné ženy byly odvezeny do nemocnice v Clevelandu. Dvě utrpěly zlomeniny, ale další dvě dosti těžká zranění, která si vyžádala řadu operací. Všechny ženy byly z ČR pojištěny, ale výlohy byly větší než pojistka zaručovala. Díky českým krajanům v Kanadě a v USA, kteří do sbírky přispěli, mohly zraněné ženy své náklady uhradit.
Radio Bohemia lze poslouchat v Torontu a okolí od pondělí do pátku na frekvenci 530 AM od 12 do 13 hodin.
Dlouhý potlesk propukl po projekci snímku českého režiséra Jana Svěráka Tmavomodrý svět na 26. ročníku torontského mezinárodního filmového festivalu. Snímek se promítal v rámci galapředstavení osmnácti nejvýznamnějších snímků festivalu, kde bylo uvedeno přes 300 filmů z celého světa. "Bylo to velice úspěšné představení s obrovským aplausem," potvrdil český velvyslanec v Kanadě Vladimír Kotzy. Festivalová internetová stránka označila Tmavomodrý svět za pozoruhodnou kombinaci vznešenosti bez sentimentality. Slova chvály patřily i mnohorozměrným hrdinům a jeich emočnímu náboji. Svěrák sám byl ohodnocen jako jeden z nejhumanističtěji zaměřených filmových režisérů s jemným smyslem pro laskavost a respekt vůči každé postavě.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad