MČK - Předběžný program klubu na rok 2006

12 2005 MČK česky
obálka čísla

I v novém roce vás pozveme, budete-li v Praze, na Hovory bez hranic. Opět jsme pro vás připravili zajímavá témata, přivést můžete i své přátele a známé. Besedy se konají vždy v pondělí od 17 hodin v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze 1 a jsou přístupné veřejnosti.

23. 1. 15 let Českého dialogu - beseda s tvůrci, současnými i dřívějšími spolupracovníky. Hosté: Eva Střížovská - šéfredaktorka, Jana Volfová - historička, Alexandr Tomský - politolog a další přátelé časopisu z uměleckých kruhů jako překvapení (Jana Koubková, Přemek Povondra a další...)

27. 2. Dokumentaristka Kristina Vlachová promítne ukázky ze svých nových prací. Její dokumenty vydatně přispívají k objasnění nedořešených křivd komunistické minulosti Čechů i Slováků

27. 3. Vzpomínkový večer na literáta a polyhistora známého pod pseudonymem Jan Křesadlo (*1926 ~ +1995). Hostem syn Václav Pinkava a další přátelé. Rodina Pinkavů emigrovala v roce 1968 do Británie, kde V. Pinkava - Křesadlo napsal většinu svých děl. První tři romány vyšly v 68 Publishers u Škvoreckých. Syn Jan Pinkava žijící v USA v r. 1997 získal Oskara za animovaný film Geri´s Game. Syn Václav žije s bermudskou manželkou na Vysočině a mj. spravuje www.kresadlo.cz

24. 4. Manželé Špačkovi představí "klokaní kontinent" Austrálii z nezvyklých úhlů lidí, kteří zde měli několik desetiletí domov. Spojeno s promítáním dokumentu o velice dobrodružné cestě do kraje pouští, sladkovodních i slaných jezer s množstvím krokodýlů.

Duben nebo květen: Čapkova Strž + okolí ? výlet s výkladem odborníka

Další akce v jednání

Přihlašte se do klubu, členský poplatek je dobrovolný, vítáme nové zájemce. Přihlášku zašleme poštou, e-mailem nebo si ji vytiskněte z internetu www.cesky-dialog.cz v záložce MČK.

O velkém předvánočním setkání k 15. výročí Českého dialogu dne 9. prosince si přečtete velký článek v příštím čísle.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012