Vánoce v lese

12 2005 Kultura česky
obálka čísla

Letošní, v pořadí již šestadvacátá vánoční výstava, kterou pořádá Bonsai servis Praha, se uskuteční v podzemních prostorách paláce pánů Hrzánů z Harrasova, Celetná 12, Praha 1, ve dnech 26. 11. 2005 ? 2. 1. 2006.

Pražané, zvyklí při svých procházkách prosincovou Prahou zajít na již tradiční výstavu, nenechte se mýlit, když ji nenajdete v budově spořitelny v Rytířské jako v minulých letech. Vánoční kouzlo tradičních ozdob, betlémů a různých zvykoslovných předmětů, pojících se s oslavami těchto svátků v dobách našich prababiček, se letos usídlilo jinde. A vytvářet jej budou převážně přírodní ? lesní materiály. Pohádkovou atmosféru tak vykouzlí různé sušené plody, kůra, dřevo, vosk, ale také sklo, papír, provázky, různé kovy či dráty, vonět bude purpura i medovina.

I tentokrát se tvůrci výstavy pokusí umístit do podzemí Hrzánského paláce vše, čím se lidé obklopovali v době adventu a v době vlastních Vánoc. K účasti organizátoři opět vyzvali děti z různých škol i výtvarných kroužků, maminky v domácnosti, důchodce i profesionální umělce. V zájmu snahy o co nejpřesvědčivější propagaci lidové tvorby, která se z Prahy pomalu vytrácí, se na výstavě uskuteční tři sympozia ? setkání nositelů lidových tradic, sympozium řezbářské a sympozium krajkářské. Ve dnech 26.11. ? 3. 12. to bude setkání s nositeli lidových tradic ? tvůrci, kteří se nám i dnes snaží ukázat krásu starých lidových řemesel. Návštěvníci se tak budou moci seznámit s mnohdy málo známými technikami lidové tvorby. Mezi 4. a 11.12. se uskuteční již 5. řezbářské sympozium a 12. -18.12. to bude krajkářské sympozium. Sympozií se zúčastní tvůrci z celých Čech i ze Slovenska.

Výstava Vánoce v lese je otevřena denně od 9 do 18 hodin, 24. a 31. 12. do 14 hod., 25. 12. a 1. 1. 2006 od 13 do 18 hod.

Maf

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012