V New Yorku umírají lidé, a já jim nemůžu dát krev !

V úterý 11. září odpoledne zazvonil v redakci telefon. Kolegyně bratr volal, ať se honem podíváme na internet, že se tam dozvíme o teroristickém útoku na New York. Mysleli jsme si, že je to legrace, upoutávka na nějaký další katastrofický film. To už zněly zprávy z rozhlasu, drnčely telefony ...
Domů jsem šla jako ve snách a s rodinou jsme až do konce vysílání zírali na televizi.
"Mami, já bych chtěl taky pro Ameriku darovat krev" pravil můj jedenáctiletý syn Michal v reakci na zpravodajství CNN, kde upozorňovali na nedostatek krve v místě katastrofy. Předesílám, že se Míša strašně bojí injekcí a dokonce mu nedělá dobře ani pohled na auto s nápisem Převoz krve. Byl pevně rozhodnut Američanům pomoci a požadavek plnoletosti pro dárcovství bral jako diskriminaci. Nebylo to prázdné gesto, v jedenácti letech človíčkové berou život opravdově.
Věřím, že stejně opravdově naprostá většina lidí v České republice, v Evropě, po celém světě, odsuzuje terorizmus v jakékoliv jeho podobě. Asi všichni se někdy s nějakou podobou teroru setkali. Nejsou to jen výbuchy, výhružky, vydírání, ale také teror politický. Dr. Sum, při příležitosti pietní vzpomínky na Jana Masaryka v Černínském paláci, vyzval účastníky slavnosti k uctění obětí teroristického útoku v USA a připomenul, že Jan Masaryk byl v podstatě obětí terorismu, když pod tlakem komunistického teroru se rozhodl sám skončit se životem.
Teroru je třeba čelit, nepodlehnout mu, nenechat se zastrašit. A snad se už konečně svět i my nenecháme teroristy nejrůznějšího druhu vydírat, ale začneme jeho projevy důkladně potírat.
HaM
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad