Residence Classis je připravena uvítat své první obyvatele - seniory - již na podzim

7-8 2005 Ostatní česky
obálka čísla

Přijala jsem pozvání k novinářské prohlídce bytového komplexu Residence Classis v Průhonicích. Byla jsem totiž zvědavá, jak tam bude prožívat svůj podzim života můj dobrý známý, pan O. S.

Pan O. S. prožil velkou část svého života mimo Československo, ve Švýcarsku. Našel si tam práci, manželku a žil tam celkem spokojený život. S jednou těžkostí. Nemohl jezdit domů, do rodné země. S radostí přivítal rok 1989. Stal se jedním z prvních čtenářů Českého dialogu a jeho občasným sponzorem. Když přijížděl do Prahy, setkávali jsme se na kávu, na oběd, na přátelské popovídání. Loni ho však postihla rána - zemřela mu milovaná žena. Rozhodl se, že se vrátí do České republiky. V našem časopise objevil inzerát, který nabízel byty v Residenci Classis. Spojil se s paní Caineovou, jel se tam podívat a - jeden byt si pronajal.

A jak takové bydlení vypadá? Mohla jsem to vidět na vlastní oči. Moc hezké apartmány. Pan O. S. si vybral větší byt - obývací pokoj s odděleným kuchyňským koutem, s ložnicí a balkonem. Samozřejmě koupelna, WC a malá předsíň.

Jsou zde i garsoniéry. Byty jsou však i větší, s několika pokoji, v nejvyšším – 4. patře jsou dokonce dva luxusní byty s překrásnou vyhlídku do krajiny. Pohled z oken je zde však pěkný ve všech bytech , kolem jsou vilky obklopené zelení, na dosah volná příroda a vyhlášený jedinečný Průhonický park. Kdo má rád květiny, keře a stromy, může tam nacházet krásu po celý rok.

Panu O. S. se též zamlouvá pestrá nabídka stravovacích možností. Přestože rád vaří, jedno jídlo denně, které je součástí nabídky mnoha služeb spojených s bydlením, neodmítne. Postaráno je tu i o úklid, údržbu, praní prádla. Co však je nejdůležitější, je tu zdravotní zázemí, lékař a sestry. Když se starší člověk dostane do problému např. s chůzí, může zůstat ve svém, má zde pomoc.

Výhodou je také perfektní spojení s Prahou. Za 15 minut jste na metru nebo se můžete svézt až do centra minibusem residence.

Takže, těšíme se, že se už brzy častěji uvidíme, pane S.

Více informací se dozvíte na adrese: The ACRED Group, s.r.o., nám. 14. října 17, 150 00 Praha 5, Tel.: +420 255 799 500, fax: +420 255 799 555, e-mail: p.caine@acred.cz

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012