Vánoce v kuchyni - 25. ročník tradiční vánoční výstavy

12 2004 Kultura česky
obálka čísla

Jako už čtyřiadvacetkrát, tak i letos připravuje rodina Lukavcových s přáteli pro Pražany vánoční výstavu. Děje se tak pod hlavičkou Bonsaiservisu, jehož je pan Lukavec zakládajícím členem. V čase, kdy se v ostatních rodinách začíná uklízet, nakupovat, péci a takzvaně „nestíhat“, Lukavcovi a jejich pomocníci na přípravy vlastních Vánoc mohou zapomenout. Již dlouho dopředu totiž kontaktují desítky výrobců lidových řemesel, domlouvají s nimi, co letos předvedou, aby to korespondovalo s tématem výstavy, které se každoročně mění, chystají výzdobu a doprovodný program. A několik dní před vypuknutím výstavy začíná pro ně jako každý rok neuvěřitelný maratón. Instalování stovek vystavovaných exponátů, aranže celého prostoru, příprava vernisáže a pak více než měsíc každodenního provozu znamená pro všechny být v podzemních prostorách od rána do večera. Přívaly návštěvníků houstnou s daty, blížícími se ke Štědrému dni. A pak samosebou i mezi svátky až do Nového roku. Otevřeno je i na Štědrý den, první svátek vánoční, Silvestr i Nový rok, zkrátka pořád. Vstupné bývá lidové.

Tak jako každý rok, bude i tentokrát hlavním úkolem výstavy vytvořit co nejdokonalejší prostředí pro předvedení kouzla tradičních českých lidových vánoc. Pro vytvoření této atmosféry bylo letos vybráno prostředí kuchyně. V době vánoční na sebe pokrmy váží i jiné významy, než je obvyklé v dobách méně svátečních. A to platilo i v době předkřesťanské, kdy se v tomto čase slavil čas zimního slunovratu, který patřil u některých národů dokonce ke svátkům nejvýznamnějším.

Návštěvníci tak budou moci poznat i ochutnat tradiční vánoční jídla jako byl vánoční kuba, muzika, pučálka, jahelník, medové certle apod. Dále bychom rádi ukázali štědrovečerní stolování spojené s různými vánočními zvyky, hlavně těmi věštebními. Vystaveny a předvedeny budou všechny dostupné zvykoslovné předměty jako např. vánoční vrkoč, třezolka, svět, zahrádka, polaz atd.

Jako vždy, i letos zde budou k vidění betlémy ze všech možných materiálů. Betlémy z těsta chlebového, kynutého, slaného či perníkového, přes betlémy z různých textilií, papíru, skla, provázků, vosku, kůry, různých dřev, drátů až po betlémy vytvořené uměleckým kovářem ze železa. Živé vánoční stromky budou ozdobeny klasickými vánočními ozdobami z přírodních materiálů. Mezi tvůrci jednotlivých exponátů budou opět děti z mateřských škol, děti z různých výtvarných kroužků, maminky v domácnosti, důchodci i profesionální umělci.

V zájmu snahy o co nejpřesvědčivější propagaci lidové tvorby se na výstavě uskuteční dvě symposia – krajkářské a řezbářské. Ve dnech 27. 11. – 4. 12. to bude ve spolupráci se sdružením Krajka setkání tvůrců, kteří se zabývají různými technikami tvorby krajek. Ve dnech 5.12. – 12.12. se uskuteční již 5. řezbářské symposium. Obou akcí se zúčastní tvůrci z Čech a ze Slovenska. Zázrak přerodu klubka nití v umělecké dílko nebo přetvoření špalku dřeva v téměř živou postavu budí u návštěvníků vždy velkou pozornost.

Výstava Vánoce v kuchyni začíná 27.11. 2004, končí 2.1.2005. Najdete ji ve výstavní síni České spořitelny, Rytířská 29, Praha 1. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, na Štědrý den a na Silvestra od 9 do 14 hodin a 25.12. a na Nový rok od 13 do 18 hodin.

Doprovodný program: kromě zmíněného krajkářského a řezbářského sympozia zde zazpívají 7.12. v 18,15 Eva Henychová a 15.12. ve stejnou dobu akapelová skupina Pětník.

Po celou dobu výstavy probíhá i prodej drobných rukodělných dárků a ozdob z perníku, vosku, dřeva, slámy a dalších přírodních materiálů a také drobné, ale milé knížky Vánoční svátky o století zpátky, jejíž autorkou je Kamila Skopová.

Maf

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012