Vítejte na Dolních Mísečkách

5 2004 česky
obálka čísla

Kdo rád chodí po horách a chtěl by strávit příjemný týden v samém jejich srdci, neprohloupí, když se ubytuje v oblasti Dolních Míseček. Jako výchozí bod pro turistiku jsou ideální. Do nejvyšších partií, k známé Vrbatově boudě (1396 m.n.m.), památníku Hanče a Vrbaty a odtud pak třeba k prameni Labe, či na vrcholovou hraniční cestu česko-polského přátelství je to odsud kousek. Zároveň se vyhnete stavebnímu i turistickému ruchu, který panuje na proslulejších Horních Mísečkách, kam ovšem můžete snadno dojet autem či autobusem. Pokud však zvolíte krásnou cestu po úbočí zeleného údolí Dolních Míseček, dojdete ke hlavním křižovatkám turistických tras na Horních Mísečkách za půlhodinku stoupání také.

Ubytovat se můžete například v chatě Flora, což je jedna z nejznámějších chat na Dolních Mísečkách. Přivítá vás útulná atmosféra horského poklidu v náruči okolních strání. Mají tu přívětivý personál, vaří výbornou tradiční českou kuchyni. Stoluje se v krásné, dřevem zařízené jídelně, od letoška je možné využít nový venkovní bazén a prostor na letní grilování. Pokojíky jsou zařízené účelově, bez zbytečného luxusu, což však pro letní turistiku plně postačuje.

Majitelé chaty, rodina Březinova, jsou z těch, kteří na turistice v Krkonoších nechtějí pouze a jen vydělat, ale hory mají opravdu rádi, což je vidět i názorně na stěnách chaty Flora. Najdete zde velké krásné a kvalitní fotografie horských partií tak, jak je zachytil Ivo Březina. Pokud se tedy chcete podívat na místa děje známého Havlíčkova románu Petrolejové lampy, navštívit krásnou Jilemnici, která je odtud kousek, užít si klid a nádheru letních Krkonoš, přijeďte na Dolní Mísečky do hotelu Flora!

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012