Kurs češtiny Čsl. ústavu zahraničního

5 2004 Ostatní česky
obálka čísla

Letošní kurs češtiny proběhne v době od 29. června do 21. července 2004 v areálu České zemědělské univerzity v Praze 6 – Suchdole, kde bude zajištěno ubytování účastníků ve dvoulůžkových pokojích s ledničkou, vařičem a sociálním zázemím. Třikrát denně je zajištěno teplé jídlo. V areálu jsou tenisové kurty a možnost plavání v krytém bazénu.

Kurs sestává ze 70 hodin výuky – profesoři dr. Jan Dvořák, Dr. Hana Kučerová a doc. Dr. Jaroslav Moravec, zahrnuje jednak výklad gramatiky, jednak konverzaci a také tematické přednášky o historii, současnosti a kultuře – dr. Ivana Bozděchová, Csc. a dr. Helena Landovská-Briardová. Samostatnou skupinou budou studenti bohemistiky přijíždějící z různých zemí na pozvání ČSÚZ.

Součástí programu jsou výlety autobusem do Karlových Varů, na jižní Moravu a do severních Čech (Turnov, Sychrov a Liberec) a prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších památek Prahy. Účastníci uvidí dvě světově uznávané památky chráněné UNESCO jako světové kulturní dědictví: historické centrum Prahy a město Telč. Dále navštíví sbírky obrazů Národní galerie v Praze, Strahovskou knihovnu, Loretu, výstavu Příběh Pražského Hradu a další zajímavá místa. Z kulturního programu je plánována návštěva představení opery v historické budově Národního divadla, Folklórní show, koncert na Pražském hradě a představení Křižíkovy fontány. V programu je i exkurze závodu na výrobu růžového porcelánu v Chodově u Karlových Varů, šperkařské dílně Granát v Turnově a na Moravě degustace vína. Předání diplomů se bude konat na závěr kursu při projížďce lodí po Vltavě. Zájemci se mohou blíže informovat a přihlásit v sídle ČSÚZ, na adrese Karmelitská ulice 25, 118 31 Praha 1, tel. 257533732 či na e-mailové adrese: krajane@csuzkrajane.cz

-veb-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012