Dopisy ze San Diega

4 2004 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Rozhodně nesouhlasím s onou čtenářkou, která píše, že je nutno zapomenout na tu komunistickou minulost. Je nutno stále lidem připomínat, kolik zla u nás komunismus napáchal. Lidé mají krátkou paměť a moc rychle zapomínají. Proto je nutné o tom psát a mluvit, aby si to lidé pamatovali a aby se to už znovu neopakovalo.

Nemyslím, že projevujete zrovna nenávist. Vláda se prozatím snažila všechno zlo zamést pod koberec a dokonce zlehčovat odvahu a práci těch, kteří se aktivně proti starému režimu postavili.

Mladí lidé, kteří komunismus nezažili, by z toho mohli mít dojem, že to vlastně ,,nebylo tak zlé". Jen to stále připomínejte! Má-li se budovat dobrá a slušná budoucnost, nemůžeme ji budovat na lžích, na neznalosti dějin a na zkreslování minulosti. Zločiny komunismu je nutno stále stavět lidem na oči, což právě naši vládní činitelé, ani náš současný prezident, dost nedělají a proto je na spisovatelích a umělcích a jiných rozumných a slušných lidech, aby se ujali toho úkolu. Zde nejde o to, jsou-li články pozitivní či negativní. Hlavně musí být pravdivé! Jen v tom pokračujte!

Marie Dolanská, USA

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012