TELEVIZE U PACIFIKU

V prosinci 1997 byl poprvé v historii Britské Kolumbie vysílán slovenský vánoční program a později také jeho repriza. Pravidelné týdenní vysílání dokumentárních pořadů začalo v červenci 1999 a brzy došlo k rozšíření jednak programu zábavního a také byl přidán místní „ Slovenský magazín", v němž byly zařazeny reportáže i z české komunity. Celkově měli diváci možnost každý týden shlédnout atraktivní programy 4-5 půlhodinek týdně. Poslední program byl odvysílán v červnu 2002 a pro nedostatek finančních prostředků vysílání muselo být přerušeno.
Desátého ledna 2004 započalo pravidelné týdenní české vysílá ní ve Vancouveru. Producentka tohoto projektu je opět Marika Kovalčiková, majitelka vlastní firmy Marika Productions. Každou sobotu mohou diváci shlédnout rodinný seriál České televize „Ranč u Zelené sedmy". V plánu je rozšířit vysílání o další poutavé dokumentární pořady a obnovit slovenské vysílání. To je ovšem podmíněno dostatkem finanančních prostředků, jež se velice obtížně shánějí. Zájemci o další informace, sponzorování a reklamu mohou kontaktovat Mariku Kovalčikovou přes webovou stránku:
Miloš ZachHow to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad