Prahou plnou strašidel

2 2004 Aktuality česky
obálka čísla

To je název podle mě velmi povedeného závodu, jehož dvacátý první ročník se konal v lednu tohoto roku. Organizuje jej pražské ústředí Junáka pro oddíly z Prahy, ale i mimopražské. Závod se odehrává v ulicích Starého Města. Já sám už jsem ho běžel pětkrát, a zatím vždy to byl nezapomenutelný zážitek. Je to jedinečná příležitost k zahlédnutí pražských strašidel v podání pořadatelů. Naposledy jich bylo dokonce patnáct.

Účelem závodu je v co nejkratším čase proběhnout mezi všemi strašidly. Jejich poloha je však zašifrovaná na lístečcích které obdrží „hlídka"těsně po startu. Po vyluštění dostanou závodníci jména ulic,ve kterých jsou strašidla. Mohou mezi nimi proběhnout po jakékoli trase, která se jim bude zdát nejvýhodnější. Každé strašidlo od nich bude vyžadovat kontrolní papírek, který je součástí šifer, pro každou šifru jeden. Pokud od hlídky obdrží správný papírek, vydá jim průkazní kartičku, (lísteček s ilustrací a jménem dotyčného strašidla), která v cíli prokáže, že strašidlo našli.

Konečné pořadí se stanovuje v první řadě podle počtu nalezených strašidel, čas rozhoduje až v případě shody. Na letošním ročníku byl rozdíl mezi prvním a druhým místem v kategorii C jediná minuta.

Celý závod má úžasnou atmosféru, kterou dokreslují kostýmy strašidel, noční Praha a nějaké zvláštní kouzlo, které ze závodu dělá to, čím je…

Jindra Fialka, 15 let
Skautský oddíl Albatrosů, 4. přístav Jana Nerudy, Praha

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012