Slovo vydavatelky

6-7 2001 Slovo redakce česky
obálka čísla

Nástup českých žen do veřejného života?

Gratuluji upřímně Haně Marvanové, která byla zvolena předsedkyní Unie svobody. Už dlouho jsem pozorovala její jasné a přímočaré vystupování v médiích. Je zřejmé, že je političkou, která ví, že nese odpovědnost za to, že má mandát od voličů a snaží se jej co nejlépe uplatnit ve prospěch zvoleného programu. Na rozdíl od mnoha svých kolegů-politků, kteří se vykrucují, mlží a lžou jako když tiskne, její projevy mne vždycky potěšily svou poctivostí. "To je vhodná osoba pro rozhovor v jednom z příštích čísel časopisu," říkala jsem si. Teď nevím, jestli se to v dohledné době zdaří, takový nápad budou mít asi všechna média.
Další žena ve veřejném životě je dr. Illnerová, jak píše kolegyně Marina ve svém sloupku na str. 6. S Marinou jsme měly také možnost udělat ve Švédsku rozhovor s Češkou Jiřinou Klevstig, předsedkyní švédské pravicové strany, viz strana 28 a 29.
A jak tak otevřu časopis Naše snahy, který právě přišel do redakce a který vydává společnost Slováků a Čechů, žijících v Rumunsku, úvodní článek je věnován rozhovoru s poslankyní Demokratického svazu Slováků a Čechů v Rumunsku, dr. Annou Florea. Narodila se v Nadlaku, ale její rodiče pocházejí z Československa. Podle článku má jasnou představu o tom, co chce v Rumunsku pro českou a slovenskou menšinu prosazovat.
Jen houšť, milé kolegyně, které se nebojíte vstoupit do světa mužů a něco v něm změnit. Jak zmíněný vypadá, nemusím snad popisovat... (Doufám, že všichni báječní muži, kteří jsou mými čtenáři, chápou, že jsem tuto větu myslela obecně a že jich se vůbec netýká.)

K časopisu

Dostáváte do rukou letní dvojčíslo, které má méně angličtiny a méně stran. To první nebude asi většině čtenářů vadit, za to druhé se velice omlouvám, ale okolnosti k tomu přispěly. Nechci zde vypisovat všechny těžkosti, které jeden z mála nezávislých listů v celé ČR v poslední době provázejí. Největší problém je samozřejmě finanční. Přesto, že stále přibývají noví čtenáři i drobní sponzoři, částky, které se sejdou na účtu, stačí jen tak tak na výrobu.
Ráda bych připomenula, že mnohým z vás končí předplatné číslem 7, tedy právě teď. Zasilatelská firma All Production vám jistě do výtisku vložila účet. Prosím, zaplaťte jej co nejdříve, abychom měli na výrobu čísla dalšího. Pokud chcete přispět i na tiskový fond, neposílejte peníze na All Production, ale přímo na účet 241597389/0800, Česká spořitelna, Verneřická 408, 190 00 Praha 9, nebo šekem na mé jméno.

Děkuji vám velice.
Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012